Akcia čoskoro končí

Líčenie pre začiatočníčky: Ako správne aplikovať očné tiene?

Zdieľať:

Ak si nie si istá, ako aplikovať očné tiene, prišla si na správne miesto. Jedným z najdôležitejších faktorov, ako dosiahnuť skvelý očný make up, je výber tej správnej palety očných tieňov a potom zistiť, ako správne aplikovať očné tiene.  

Kľúčom k výberu správnej palety farieb je farba tAk chceš aby tvoje oči vystúpili do popredia, najlepšie je použitie kontrastných farieb. Modré oči vyzerajú skvele s odtieňmi zlatej a hnedej. Zelené oči su nádherné v odtieňoch ružovej a hnedej. Hnedé alebo tmavohnedé oči určite pritiahnu pozornosť, ak ich zvýrazníš modrými, zelenými alebo fialovými tónmi. Taupe farba (hnedosivá farba) a levanduľová farba sú univerzálne a hodia sa všetkým očiam. Toto je naozaj všetko čo pre začiatok budeš potrebovať, takže môžeš pokračovať ďalej, na samotnú aplikáciu.

1. Krok – Použi primer

Primer je podkladová báza, ktorá sa nanáša pred aplikáciou na očné viečko. Zaručuje, že tvoj očný make up ostane celý deň, tam kde má.

Prečo je tento krok dôležitý: Ak máš mastné očné viečka, alebo sa zvykneš viac potiť v oblasti okolo očí, primer je malý zázrak, ktorý pomáha tomu, aby sa tvoje očné tiene “nepohli”.

Nástoroje: Najjednoduchšie je aplikovať primer pomocou prstov. Niektorí ľudia používajú vatovú tyčinku a tí, čo sú naozaj v make upe ako doma, niekedy aj štetec, ktorý je na to určený.

2. Krok – Na celé očné viečko nanes neutrálnu farbu

Všetky palety očných tieňov majú niekoľko rôznych odtieňov. Pre tvoje očné viečko treba naniesť neutrálny odtieň; nie príliš tmavý ale ani nie príliš svetlý odtieň. Nanes tento odtieň na celé viečko. Pre dramatickejší look môžeš zvoliť aj tmavší odtieň, ale ak si svetlý typ a máš aj svetlé oči, môže to vyznieť veľmi neprirodzene. Glitrované očné tiene sú skvelé pre večerné líčenie, ale zrelá pleť môže vyzerať viac vráskavá ako naozaj je.

Prečo je tento krok dôležitý: Neutrálny očný tieň je základ, z ktorého budeš postupne “budovať” zvyšok tvojho make upu. Pomáha pri bezchybnom miešaní farieb dokopy, aby nevznikali nepekné línie medzi jednotlivými farbami. Aj keď chceš len základný make up pre každodenné nosenie, neutrálne farby určite zvýraznia tvoje oči a zakryjú všetky farebné nezrovnalsti na očnom viečku.

Nástroje: Ja osobne vždy vyhadzujem kefky, ktoré sú niekedy zadarmo pri očných paletkách. Najlepší nástroj pre aplikáciu je stredne veľký štetec na očné tiene. Niektorí odborníci sa snažia viac experimentovať a odporúčajú nanášať očný tieň s prstami. Toto ale pre mňa nikdy nefungovalo.

Na celé očné viečko nanes neutrálnu farbu

3. Krok – Do očného oblúku nanes tmavší očný tieň

Pre ďalší krok, do očného oblúku nanes tmavši očný tieň. Začni z vnútornej časti očného oblúku s tenkou líniou, ktorá bude postupne hrubnúť, ako budeš nanášať očný tieň aj na vonkajšiu časť očného oblúku. Uisti sa, že obe viečka vyzerajú rovnako a pracuj s týmito dvoma farbami, kým úplne nesplynú bez línií.

Ak máš paletu 3 očných tieňov, zvoľ najtmavší. Ak máš 4 očné tiene v jednej palete, zvoľ tretí najtmavší očný tieň. Ak nepoužívaš paletu očných tieňov, použi farbu, ktorá je v rovnakej rodine ako prvá, neutrálna farba.

Prečo je tento krok dôležitý: Tento krok pridá viac drámy a viac definuje tvoje oči.

Nástroje: Použi štetec, ktorý je určený iba na tento účel.

Do očného oblúku nanes tmavší očný tieň

4. Krok – Zvýrazni miesto nad očným oblúkom

Ak máš pocit, že tvoje oči potrebujú viac farieb, nanes najsvetlejší odtieň z palety jemne nad očný oblúk. Snaž sa, aby farba nevystúpila až k obočiu. Pre tento účel sú sveltejšie odtiene sú vždy lepšia voľba.

Skús si svoje oči predstaviť ako dúhu, kde farby splývajú zo sveltej cez tmavú a znova do svetlej. Ak sleduješ videonávody, určite si si všimla, aké dôležité je to, aby farby bezchybne splývali jedna do druhej. Obe očné viečka musia byť rovnaké ak chceš, aby farby vyzerali ako dúha.

Zvýrazni miesto nad očným oblúkom

5. Krok – Do vnútorného kútika oka nanes najsvetlejší odtieň

Ak chceš svoje oči otvoriť, do vnútorného kútika nanes najsvetlejší odtieň v palete. Môžeš použiť aj očný tieň s jemnými glitrami, ktoré dodajú tvojim očiam iskru. Toto je jeden z najpoužívanejších trikov, ktoré pomáhajú pri tom, aby si vyzerala viac “zobudená”

Prečo je tento krok dôležitý: Nič tvoje oči nepozdvihne viac ako tento trik. Nemusíš ho používať každý deň, ale je úžasný pre špeciálne udalosti.

Nástroje: Voľba je iba na tebe. Možeš ho aplikovať štetcom alebo jednoducho nanesieš očný tieň na malíček na jemne pritlač do kútika. Pri aplikácii štetcom si dávaj pozor na to, aby si nenaniesla zbytočne veľa.

6. Krok – Nanes očný tieň na spodnú líniu oka

Pri dokončovaní celého make upu je dôležité, aby si nevynechala aj spodnú líniu oka. Z vonkajšiej časti môžeš použiť najtmavši odtieň, aký používaš a postupne prechádzaj do najsvetlejšieho. Ďalšia možnosť je tá, že nanesieš iba druhý najtmavší očný tieň. Taktiež môžeš použiť ceruzku a rozmazať ju do stratena.

Nanes očný tieň na spodnú líniu oka

Už máš jasnejšie v tom, ako správne aplikovať očný tieň? Máš nejaké iné tipy a triky, ktoré môžu uľahčiť celý proces? Podeľ sa s nami pod článkom! 

Zdieľať: