Akcia čoskoro končí

Eva Jablonská: S pocitom, že budem modelka som sa už asi narodila

Zdieľať:

eva-jablonska-wp-thumbZakladateľka a majiteľka agentúry FASHIONWORLD MANAGEMENT. Bývalá top modelka agentúr ELITE Viedeň a ELITE Slovensko, spolupracovala s tou najvyššou fashion ligou. Manželka skvelého fotografa. Očarujúca Eva Droppová-Jablonská.

Odkedy ste vedela, že sa chcete stať modelkou?
Asi som sa s týmto pocitom narodila :) Nebudem tvrdiť ako zvykne 90% báb hovoriť, že nikdy som o tom neuvažovala a predsa to robím :).

Čo bolo kľúčovým momentom vášho prvého kroku, niekto vás oslovil alebo ste sa rozhodla a „zaklopala“ na dvere modelingovej agentúry?
Kľúčový moment bolo založenie vôbec prvej modelingovej agentúry na Slovensku, bola to agentúra COMACO, oni prišli ešte za socializmu s niečím, čo na Slovensku nikdy nebolo, tam začínalo moje „modelkovanie“.

Môžete sa pýšiť spoluprácou so zvučnými menami ako Paco Rabanne či Vivien Westwood. Ako sa vám spolupracovalo s takouto módnou špičkou?
Áno, mala som tú česť predvádzať pre Paco Rabanne, na veľkolepej show LIFE BALL vo Viedni, či modely Vivienne Westwood, Thierry Mugler, Dolce & Gabbana, Max Mara, Escada a samozrejme českú a slovenskú špičku ;)

Bola to skvelá skúsenosť, dodnes na to spomínam, lebo modely, ktoré sme predvádzali, boli neskutočné, ich tvorba bola výnimočná.

Ako sa mi s nimi spolupracovalo? Je úžasné, že väčšinou ľudia, ktorí niečo dokázali vyžarujú úžasnú energiu plnú pokory.

Ako vnímate posun modelingu od vašich začiatkov po dnešnú éru modelingu?
To sa nedá vôbec porovnávať, vtedy neexistoval internet, vedia si to mladí ľudia vôbec predstaviť :D. Všetko sa riešilo úplne inak. Teraz všetko dokážete vyriešiť extrémne rýchlo. Všetko nájdete na internete, takže dnešné modelky, ak sú aspoň trošku šikovné už na začiatku sa vedia zorientovať.

Vediete úspešnú modelingovú agentúru. Čo vás viedlo k tomu ju založiť?
V podstate sa hýbem v tomto modelingovom svete od svojich 14 rokov, spravila som si vysokú školu, ale moje srdce mi hovorilo niečo iné, jednoducho tento svet ma natoľko oslovil, že som si nedokázala predstaviť, že to prestanem robiť, tak cez založenie agentúry som si vlastne splnila svoje sny, pracovať s ľuďmi, hlavne mladými a kreovať ich budúcnosť. Nie jednému som zmenila život o 180 stupňov. Taká kuriozitka náš model sa oženil v INDII :).

Vaša agentúra sa zameriava na vyhľadávanie a zastupovanie nových tvárí aj profesionálnych modeliek. Na čo predovšetkým kladiete dôraz?
Predovšetkým na to, čo vyžadujú naši klienti a musím povedať, že nároky sa stále zvyšujú. Dievčatá a chlapci zabúdajú, že modeling nie je len o peknej tváričke, ide o charizmu, vyžarovanie, komplexnú osobnosť, znalosť jazykov, pracovitosť, zodpovednosť …

Jednoznačne hľadáme kompletnú osobnosť, po toľkých rokoch praxe a skúsenostiach už vieme presne čo hľadáme aj aj to čo nechceme.

Veľa modeliek si mýli túto prácu s prázdninami, s hobby. Modeling je predovšetkým práca, náročná práca, vyžadujúca si celú osobnosť . Niektoré dievčatá majú pocit, že vycestovali za zábavou a párty.

Aké sú podľa vás predpoklady, ktoré musí spĺňať budúci model/modelka?
Zaujímavá a charizmatická tvár, štíhla a vysoká postava nad 173 cm / vieme pracovať aj s nižšími modelkami min. výška je však 170 cm, samozrejmosťou je znalosť jazyka …

eva-jablonska-1

Zameriavate sa na organizovanie módnych prehliadok. Ako prebieha taká organizácia prehliadky?
Milujem organizovanie módnych prehliadok :) Všetko od samého začiatku. Spolu s manželom pripravujeme aj malé módne prehliadky, ale hlavne veľké fashion show a big eventy. Je to nesmierne zaujímavá práca. Vytvárame kompletne celý program, návrh scény, scenár, produkciu, výber spolupracovníkov, hudbu, vizuály na LED obrazovky, návrh stylingov, makeupu, vlasov…

Je to náročný a zodpovedný proces, ale keď niečo robíte zo srdca tak Vám to prináša nesmierne uspokojenie.

V súťaži o titul Mister Manhunt zvíťazil Adam Bardy. Už teraz sa tešíme na nový ročník súťaže. Očakávali ste, že bude mať táto súťaž na Slovensku taký veľký úspech?
Spočiatku som sa bránila, no nakoniec som túto výzvu prijala. Zase poviem, že ma viedlo moje srdce Vyhral Adam Bardy, ktorého nám do súťaže poslalo samo nebo :)

Hovorím to stále a stojím si za tým. Verím, že uspeje aj na celosvetovom finále. Dopadlo možno ešte lepšie ako sme očakávali, lebo urobiť akciu, o ktorej sa hovorí ešte aj teraz a za hranicami je pre mňa osobný úspech.

Máte dve krásne deti. Vidíte v nich ambície, ktoré by nasvedčovali tomu, že chcú v budúcnosti ochutnať svet modelingu?
Nikoho do ničoho netlačím, takže ani svoje deti. Ak prejavia záujem, čo už prejavili veľmi rada im ukážem cestu a budem stáť pri nich.

Určite máte každý deň nabitý program. Ako sa vám darí oddeľovať súkromný a pracovný život?
Musela som sa to učiť. Bolo to veľmi ťažké, som typický workoholik :D.
Ale všetko sa dá, keď je vôľa, tak som si aj ja určila svoje priority, učíme sa celý život, a tak som aj postupne dozrela a teraz krásne oddeľujem svoje súkromie od práce.

Čo máte najradšej na svojej práci?
Že je každý deň o niečom inom, že je kreatívna, že pracujem s mladými ľuďmi, že mi dáva priestor na rozvíjanie, milujem, keď sa našim modelkám a modelom darí, keď mi píšu a delia sa so mnou o svoje zážitky, keď dostanem spätnú väzbu, ako som niekomu zmenila život celkom od základov. Milujem voľnosť a slobodu, ktorú mám práve vďaka mojej práci :).

Čo pre vás znamená krása?
Krása je relatívny pojem. Pre každého je krása vyjadrením niečoho iného.
Pre mňa je veľmi dôležitá vnútorná krása človeka :).

Ako vyzerá váš bežný deň?
Ráno o 7 budíček, vychystám detičky do školy a zapínam PC, doobeda väčšinou riešime pracovné stretnutia, poobede, kým neprídu deti zo školy pracujem. Po príchode detí zo školy klasické povinnosti učenie sa s deťmi a taká rodinná pohoda. Snažím sa čo najviac času tráviť so svojimi deťmi, mám to takto nastavené od ich narodenia.

Ako sa udržiavate vo forme?
Nerobím žiadne procesy, ale čo určite riešim je zdravá strava a pozitívne myslenie a meditácia. Snažím sa všetko brať s nadhľadom a darí sa mi :)

Všetko je tak ako má byť, je to správne načasované z každej situácie si beriem ponaučenie a moje krédo je “Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní „týmto sa riadim a funguje to. To je záruka mojej formy.

Vyzeráte úžasne. Ako sa o seba staráte?
Ďakujem veľmi pekne za kompliment. Je mi to až smiešne písať, lebo o seba sa nestarám nijak špeciálne :)

Vraví sa, že krása vyžaruje z vnútra, takže sa snažím aby to tak bolo aj v mojom prípade, lebo krása vonkajšia nám pominie. A za veľa vecí vďačím svojej genetike. Čo riešim sú kvalitné krémy a relax vo wellnes :) to milujem sa takto rozmaznávať.

Akú formu relaxu uprednostňujete?
Určite wellness, saunovanie, masáže akéhokoľvek druhu tvárové, celotelové :).

Na ktorú kozmetiku nedáte dopustiť?
Momentálne som sa našla v Anne Marie Bordling. Odporúčam! :)
Okamžitá zmena pokožky. A ešte keď na Vás aj okolie reaguje, tak je to asi fakt super kozmetika :).

Aké sú vaše plány na rok 2015?
Zorganizovať 2. ročník Mister Manhunt Slovakia na takej istej úrovni ako bol predošlý ročník.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Zdieľať: