Akcia čoskoro končí

Erika Grünwaldová: Vždy keď ide o líčenie, tak som veľký detailista (rozhovor)

Zdieľať:

erika-grunwaldova-wp-thumb Mladá, krásna a úspešná vizážistka, ktorá robí to, čo ju najviac baví.

Tvoja práca je úžasná. Čo ťa najviac inšpiruje?

Ďakujem. :) Inšpirujú ma ženy. To, že každá je iná, svojim spôsobom špeciálna. Inšpirujú ma farby, to, že ich je nekonečno a dajú sa využiť na nespočetné množstvo spôsobov.

Ako dlho sa venuješ vizážistike?

Vizážistike sa venujem približne 6 rokov. Zamilovala som sa do svojej práce a už si ani neviem predstaviť, že by som sa venovala niečomu inému, milujem kreatívnu prácu, v inej by som sa asi nudila.

Čím si túžila byť v detstve?

Vždy som inklinovala k umeleckému smeru, v detstve ma bavilo kresliť,najmä ľudí, tváre,  navrhovať všetko možné od šiat až po interiérový dizajn, všetko, pri čom som mohla využiť svoju bujnú fantáziu. Neskôr v puberte, keď som sa začala zaujímať o make-up a kupovať si prvé líčidlá som už zistila, kade vedie moja cesta a začala som experimentovať. Líčila som seba, kamarátky doma, vonku, všade. Potom som sa prihlásila na školu presne s týmto zameraním a nemohla som urobiť lepšie, bol to skvelý základ pre to, kde som dnes.

Čo je najkrajšie na tvojej práci?

Najkrajšia je tá rôznorodosť a zbožňujem, keď mi klientka dá voľnú ruku aby som jej ukázala, ako ju vidím ja a má odvahu vyskúšať niečo nové, na čo možno nie je zvyknutá.

Na akú príležitosť líčiš najradšej?

Na všetky. Každá udalosť je niečím špeciálna – či už svadba, stužková, ples, či oslava alebo fotenie a ja chcem, aby sa každá zákazníčka v daný deň cítila výnimočne a krásne. :)

Venovala si sa aj plus size modelingu. Ako vnímaš túto skúsenosť?

Bola to skvelá skúsenosť, vďaka tomu som spoznala veľa zaujímavých ľudí a aj som sa toho veľa naučila. Práca v modelingu je náročná a modelky (tie naozajstné) sú veľakrát podceňované a preto sa klaniam každej a najmä tým, čo za prácou aj cestujú, nakoľko viem, aké to je náročné. Mladé baby sú v zahraničí okolnosťami nútené rýchlejšie dospieť a naučiť sa samostatnosti a zodpovednosti, čo je ale fajn. Dlhé hodiny a celé dni trávené v podpätkoch pred objektívom, nekonečné prezliekanie, jeden make-up cez druhý, dá to zabrať. Mňa to síce celkom bavilo, ale oveľa viac ma napĺňa modelky na fotenie pripravovať-čo sa týka make-upu alebo vlasov.

erika-grunwaldova-13

Čo pre teba znamená krása a ako ju vnímaš?

Krása je široký pojem, pre každého je iná. Osobne si myslím, že žena síce môže byť navonok nádherná, mať dokonalú tvár, telo, vlasy, ale ak v sebe nemá charizmu, sexappeal alebo určitú iskru, tak tam jednoducho niečo chýba. Ak to mám brať zo stránky mojej profesie, na ženách sa mi páči, keď majú zdravú čistú pleť, pekné veľké oči či pery a upravené obočie.

Aký typ líčenia preferuješ vo svojom súkromí?

Záleží to od príležitosti. Väčšinou sa nelíčim, vo voľnom čase uprednostňujem prirodzenosť, keď sa však už niekam vyberiem, tak sa líčim podľa nálady, niekedy jemnejšie, niekedy mám chuť na extravaganciu a siahnem po výraznejšom make-upe. Neriadim sa trendami, ale pocitovo.

Ktorý kozmetický produkt je pre teba Top?

Rozhodne kvalitný make-up, potrpím si na dokonalo vypracovanú pleť, ale aj líčka a lesklý rozjasňovač, aby sa pleť oživila.

Aký typ starostlivosti o pleť odporúčaš?

O pleť sa treba starať a to v každom veku. Veľa žien na to síce nemá príliš čas, ale absolútnym základom je dôkladné odličovanie a kvalitný hydratačný krém. Čo sa týka starostlivosti o pleť mám radšej produkty na prírodnej báze.

Ako vyzerá výborný make-up podľa Eriky?

Ja osobne som veľký detailista. Dokonalá pleťovka, dobre prevedené korekcie tváre, kvalitne vytieňované očné tiene do stratena a symetrické linky, prípadne umelé riasy pri výraznejšom líčení, svieže pery. To je pre mňa dokonalosť. :)

Máš vzor medzi vizážistami?

Na Slovensku nie, ale v zahraničí ich mám niekoľko. Napríklad Alex Box, Sam Schavlev, Priscilla Ono, Svetlana Viznuk, Dehsarae Mahrae, Petrilude..Každý má úplne iný štýl.

erika-grunwaldova-14

Čo je podľa teba najväčšie faux pas v líčení?

Pretrhané alebo zle nakreslené obočie, zle nanesený make-up (alebo zlý odtieň), tmavá kontúrka na pery s bledým rúžom, dolepené mihalnice (prípadne extrémne umelé riasy na bežný deň), či „seknuté“ nevytieňované očné tiene alebo čo ma ešte stále dojíma sú pokusy o „telový odtieň pier“ za pomoci  makeupu použitého na pery (čo ich akurát dobre vysuší a vyzerajú mŕtvolne) a stále sa tomu čudujem, že tento trik dievčatá používajú, keď už je na výber toľko rôznych odtieňov telových rúžov ktoré sú aj cenovo dostupné.

Vlastníš množstvo ocenení, na ktoré si najviac hrdá?

Vážim si každé jedno ocenenie, lebo za každou súťažou stoja hodiny stresu (áno, som veľký stresér) a vždy je to pre mňa veľká výzva.

Ako relaxuješ?

Keď už mám náhodou voľno, rada naozaj „vypnem“ a užijem si pokoj, či už niekde na výlete v prírode so psom alebo doma pri dobrom filme a poháriku vínka.  Občas si naozaj doprajem taký „deň off“ , kedy chcem mať čas jednoducho len pre seba a svojich blízkych. Zákazníčkam sa snažím vyhovieť tak, ako je v mojich silách (niekedy aj nad moje sily), ale veľa ľudí si bohužiaľ neuvedomuje, že nie som stroj, ktorý 24h denne 7 dní v týždni rieši len prácu ale má aj svoj súkromný osobný život – aspoň raz za čas . :)

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Plánujem toho veľa, mám pred sebou niekoľko zaujímavých projektov či už doma alebo v zahraničí o ktorých sa určite v blízkej budúcnosti dozviete na mojej stránke . :)


Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Viac o Erike nájdeš na Facebooku:

Erika Grunwaldova Make-Up

Erikine úspechy:

1.miesto Majstrovstvá Slovenska v make-upe 2013, Nové zámky, kategória stage make-up

1.miesto Majstrovstvá Slovenska v make-upe 2012, Nové zámky, kategória stage make-up

1.miesto Hair Cup 2012 – make-up kategória Plastic girl

1.miesto Interbeauty Trophy 2014 Jar – Purple wedding

1.miesto Interbeauty Trophy 2014 Jar- Garden party 50te roky

1.miesto Interbeauty Trophy 2014 Jeseň- Navždy sa zachová v pamäti stužková

1.miesto Majstrovstvá Slovenska v make-upe 2014, Nové zámky, kategória stage make-up

1.miesto Majstrovstvá Slovenska v make-upe s postupom na medzinárodné majstrovstvá v Dusseldorfe, Incheba, kategória – líčenie v štýle Latinoamerickej telenovely

1.miesto Interbeauty Trophy 2015 Jar- Svadba dneška

2.miesto Interbeauty Trophy 2013 – Africká žena

2.miesto Vizážista roka 2010

Pozri si pár prác od Eriky:

erika-grunwaldova-1

model: Jeanette Borhyova - Miss Universe 2013 photo: Nina Skalikova photography makeup&hair: Erika Grunwaldova
model: Jeanette Borhyova – Miss Universe 2013
photo: Nina Skalikova photography
makeup&hair: Erika Grunwaldova
Makeup&hair: Erika Grunwaldova  Photo: Nina Skalikova Photography Model: Ivanka Petrušová
Makeup&hair: Erika Grunwaldova
Photo: Nina Skalikova Photography
Model: Ivanka Petrušová
makeup&hair: Erika Grunwaldova Make-Up photo: Stanislava H. Hricova - photographer
makeup&hair: Erika Grunwaldova Make-Up
photo: Stanislava H. Hricova – photographer
makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová / Erika Grunwaldova Make-Up model: Lela Ceterova Official
makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová / Erika Grunwaldova Make-Up
model: Lela Ceterova Official

erika-grunwaldova-8

makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová / Erika Grunwaldova Make-Up model: Lela Ceterova Official
makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová / Erika Grunwaldova Make-Up
model: Lela Ceterova Official

 

Nicole lieskovska photography, makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová
Nicole lieskovska photography, makeup: Vizážistka Erika Grünwaldová
erika-grunwaldova-11
Nina Skalikova Photography

erika-grunwaldowa-12

Zdieľať: