Akcia čoskoro končí

DONNA KARAN miluje kombinovateľné kúsky

Zdieľať:

Donna Karan
Donna Faske  2.október 1948 Queens New York

Jej matka bola modelka a otec spolu s nevlastným otcom boli krajčíri. Od detstva sa zaoberala látkami.  V roku 1968 odchádza zo školy Parsons School of Design pracovať pre Anne Klein. V roku 1984 zakladá vlastnú spoločnosť Donna Karan New York. V roku 1989 uvádza na trh rozšírenú radu značky DKNY zameranú na mladšie ženy.

“Pre mňa je návrhárstvo osobným výrazom toho, čím som. Som žena, matka, priateľka a obchodníčka-toľko úloh sa pokúša vyvážene žena plniť.”

Donna Karan zjednodušila oblečenie pre ženy na sedem vzájomne sa kombinujúcich kúskov, ktoré sa dali používať od rána do večera a v akejkoľvek situácii. Inšpirovala sa vlastnými potrebami a vyradila nepotrebné alebo rušivé prvky oblečenia a navrhla novú uniformu pre ženy kdekoľvek na svete.

Inšpirovala sa samotným New Yorkom, hektickým životom v meste a najrôznejšími štýlami, ktoré sa v meste nachádzajú

pokračovanie článku pod obrázkom

Donna Karan
SANTA MONICA, KALIFORNIA. FEBRUÁR 22: Nomad Two Worlds Los Angeles — Foto: photoworksmedia

Hlavným cieľom Donny bolo zjednodušiť oblečenie pre pracujúce ženy. Výsledkom tohto bolo sedem jednoduchých kúskov oblečenia, ktoré Donna ďalej rozvíjala. Jej základné kúsky šatníku sa stali legendou vo svete módy. Jej kolekcie boli určené aj pre väčšie konfekčné veľkosti. Ako materiál pri práci používala žerzej, ktorý vedel skryť prípadné nedokonalosti postavy. Saká boli dlhšie aby zakrývali partie v oblasti zadku a splývali do ramien, nosili sa s opaskom alebo voľne aby vytvárali dokonalé elegantné maskovanie. Vytvorila ja body. Zaviedla monochromatický štýl obliekania pre jednoduché kombinovanie jednotlivých kúskov oblečenia. Každú sezónu predviedla novú sadu monochromatickej kolekcie novej farby, ktorá vždy ladila s predchádzajúcou kolekciou. S klenotníkom Robertom Lee Morrisom vytvorila sériu doplnkov, ktoré perfektne ladili a tiež sa dali výborne a jednoducho kombinovať.

Zdieľať: