Akcia čoskoro končí

Domáci SUPERHRDINOVIA 1: Chytré tipy a triky pre sviežu TVÁR

Zdieľať:

Svieža tvár

Možno ani len netušíš ako jednoducho a vynaliezavo sa dá čeliť bežným chybičkám krásy. Napadlo by ti, že kvapôčka krému na ruky dokáže skrotiť neposedné vlasy a že obyčajná zápalka perfektne oddelí zlepené mihalnice? Ver mi, že tvoja chladnička a komora sú plné vzácnych pokladov pre tvoju krásu. Preto ti prinášam sériu článkov, ktoré ti pomôžu odhaliť ich!

TIPY A TRIKY PRE SVIEŽU TVÁR:

 • HARMANČEKOVÝ ČAJ ako upokojujúci balzam pre citlivú pokožku
  Stačí ho uvariť a nechať vychladnúť. Osvedčil sa ako účinná náhrada hydrokortizónového krému, ktorý sa používa pri liečbe ekzémov. Avšak, daj si pozor ak si alergická, pretože v tomto prípade môže narobiť viac škody ako úžitku.
 • ČISTIACA ZMES zo surovín, ktoré máš v kuchyni
  Ak má tvoja pleť sklony k tvorbe akné, priprav si jednoduchú čistiacu zmes z troch dielov medu, dvoch dielov jogurtu a ovsenej múky. Táto zmes dokonale odstráni aj odumretú pokožku.
 • VAJEČNÉ BIELKY dočasne napnú ovisnutú pokožku 
  Stačí naniesť vaječné bielky na tvár, nechať pôsobiť 10 minút a následne zmyť. Dbaj však na to, aby si na tvári nemala žiadnu otvorenú ranu, ani žiadne škrabanec, pretože bielky môžu obsahovať salmonely, ktoré spôsobujú infekcie.
 • PASTA, ktorá vylieči vyrážky 
  Všetky vyrážky vylieči pasta vyrobená z rozdrveného acylpirínu alebo aspirínu zmiešaného z vodou. Obsahujú totiž kyselinu salycilovú, ktorá sa nachádza v takmer všetkých kozmetických výrobkoch proti akné. Ak si alergická na tieto lieky, radšej zbytočne neriskuj.
 • OČNÉ KVAPKY upokoja podráždenie a svrbenie
  Ak akné spôsobilo svrbenie a podráždenie, použi akékoľvek očné kvapky. Tie spôsobia stiahnutie krvných cievok a tebe sa určite uľaví.
 • CITRUSY zosvetlia pigmentované oblasti 
  Kyseliny, ktoré sa nachádzajú v citrusoch dokážu na dlhý čas zosvetliť pehy a pigmentované oblasti. Pred spaním aplikuj šťavu zriedenú s vodou priamo na miesta, ktoré chceš zosvetliť a nechaj pôsobiť cez noc. Kyseliny tiež môžu zvyšovať citlivosť na slnko a preto je potrebné aplikovať ju na noc.
 • ČAJOVÉ VRECÚŠKA zmiernia opuch viečok 
  Opuchnutým očiam pomôžu harmančekové čajové vrecká namočené v studenej vode. Osuš ich vreckovkou a na chvíľu prilož na oči. Rovnaký účinok má aj kovová lyžička z chladničky, alebo vychladené plátky uhorky. Chlad totiž spôsobí stiahnutie pokožky.

Svieža  tvár je snáď jednou z najdôležitejších predpokladov pre krásny  vzhľad. Dúfam, že ti tieto triky pomôžu a už čoskoro ti prinesiem zopár tipov pre dokonalý make-up.

Nezabúdaj však, že vnútorná krása je veľakrát dôležitejšia, no ak ju skombinuješ s príjemným vzhľadom budeš jednoducho neodolateľná

Zdieľať: