Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Domáci, prírodný šampón!

Zdieľať:

Domáce vlasové masky a zábaly si určite už skúšala. Napadlo ťa ale niekedy vyskúšať domáci, prírodný šampón? Prečítaj si nasledujúci článok, v ktorom nájdeš 5 tipov na prírodné šampóny z domácich surovín.

1. Sóda bikarbóna na mastné vlasy

Namiesto klasického šampónu môžeš vyskúšať sódu bikarbónu. Ak mávaš lupiny alebo rýchlo sa mastiacu pokožku hlavy, sóda bikarbóna je tou správnou voľbou pre teba. Všetko čo musíš urobiť je zmiešať lyžicu sódy bikarbóny s jednou alebo dvoma šálkami vody, podľa toho, aký silný roztok chceš získať. Tekutinu vmasíruj do vlasovej pokožky a opláchni.

domáci prírodný šampón

2. Kokosový šampón

Ak miluješ vôňu kokosu, budeš milovať aj tento šampón! Okrem krásnej vône budeš mať vlasy vyživené a ľahko rozčesateľné. Čo na to potrebuješ? ¼ šálky domáceho kokosového mlieka 1/3 šálky tekutého kastílskeho mydla (zoženieš na internete alebo v bio predajniach), ½  lyžičky vitamínu E oleja a 20 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Ak máš suchšie vlasy, môžeš pridať ½ lyžičky olivového alebo mandľového oleja. Všetky ingrediencie spolu premixuj a voňavý zázrak je na svete. Nezabudni šampón pred každým použitím pretrepať, aby jednotlivé zložky splynuli.

kokosové mlieko

3. Koňakovo-žĺtkový šampón pre lesklé a nadýchané vlasy

Koňak na vlasy používala aj cisárovná Sissi, ktorá bola povestná svojou krásou. Zaujíma ťa, prečo práve koňak? Koňak je bohatý na polyfenoly, ktoré majú výrazné antioxidačné schopnosti, takisto zamedzujú kôrnateniu ciev, takže zabezpečujú zdravú cirkuláciu krvi a prispievajú k celkovému zlepšeniu kvality vlasov. Tento recept čistívyživuje tvoje vlasy, dodáva im leskobnovuje ich prirodzené zdravie. Na výrobu tohto šampónu budeš potrebovať lyžicu koňaku a dva vaječné žĺtky. Obe ingrediencie zmiešaj a zmes nalej na mokré vlasy. Vmasíruj do vlasov a nechaj 2-3 minúty pôsobiť, potom dobre opláchni.

4. Medový šampón

Med je skutočným priateľom zdravia a krásy. Ak sa stane súčasťou tvojej vlasovej starostlivosti, môžeš očakávať hydratovanévyživené vlasy bez lupín. Takže dovidenia suché a skrepovatené vlasy! Na výrobu medového šampónu si priprav 2 lyžice medu (najlepšie raw) a 6 lyžíc teplej vody. Môžeš pridať aj esenciálny olej podľa vlastného výberu, ktorý nádherne prevonia tvoje vlasy.

Ako na to? Ohrej vodu s medom na miernom ohni, kým sa med neroztopí. Zmes dobre premiešaj, pridaj esenciálny olej a použi na vlasy. Pozor, aby zmes nebola príliš horúca!

medový šampón

5. Suchý šampón z kukuričného škrobu

Asi pred dvoma rokmi ohlásil suchý šampón svoj comeback  a mnoho kozmetických firiem si zaradilo tento výrobok do svojej ponuky.  Nejde však o žiadnu novinku. Už naše staré mamy poznali účinky kukuričného škrobu, ktorý na seba naväzuje mastnotu. Prečo by si teda mala míňať peniaze na suché šampóny z drogérie, ktoré väčšinou obsahujú hliník, keď môžeš docieliť rovnaký efekt pomocou kukuričného škrobu, ktorý je prírodný, neškodný a prijateľný aj pre tvoju peňaženku? Jednoducho si votri malé množstvo prášku ku korienkom vlasov a prekefuj ich alebo utri do uteráka. Aké jednoduché! Tmavovláskam rovnako dobre poslúži aj kakaový prášok.

Upozornenie: Ak si sa rozhodla prejsť z chemickej kozmetiky na prírodnú, tvoje telo bude zrejme potrebovať nejaký čas, aby si privyklo na túto zmenu. Niektoré účinky prírodných receptov spozoruješ až po dlhšom a pravidelnom používaní. Nebuď preto sklamaná, ak po prvom použití domáceho prírodného šampónu nezažiješ žiadny wow-efekt. Buď trpezlivá a vedz, že tvoje vlasy sa ti neskôr odvďačia za to, že ich nedráždiš agresívnou chémiou.

Zdieľať: