Akcia čoskoro končí

8 cvikov pre krásne boky, ktoré môžeš cvičiť aj doma

Zdieľať:

Milé dámy, dnes si opäť napíšeme o cvikoch, ktoré nám pomôžu pre krásne boky. Vraví sa, že chudnutie z bokov patrí k tým jednoduchším variantám cvičenia, čo je síce pravda, ale určite neschudnete ak budete preferovať iba tieto cviky. Takže ich treba zaradiť do tréningového plánu na nohy.  Cviky vykonávajte v 3 sériách po 15 opakovaní.

1. Dvíhanie panvy

Lahni si na chrbát, pričom paže sú vedľa tela. Dlane smerujú pod zadok. Zodvihni panvu spolu so spodnou časťou chrbta mierne nad podložku. V hornej polohe vydýchni a vráť sa do spodnej polohy spolu s nádychom.

dvíhanie panvy

2. Prenášanie váhy na jednu nohu

Nohy postav vzpriamene a  rozkroč ich na väčšiu úroveň ako je šírka ramien. Ruky si založ vbok. Pomaly prenes celú váhu na pravú nohu, pričom túto nohu pokrčíme. Následne urob pohyb smerom späť, čím sa vrátiš do pôvodnej polohy. Daj si pozor aby si neprenášala váhu na špičku, váha sa musí prenášať na pätu.

3. Podrep s činkou

Práve podrep patrí medzi najpoužívanejšie cviky na boky. K tomuto cviku potrebuješ činky, ak činky nemáš stačia aj fľaše s vodou. Stojíme rovne, nohy dáme do úrovne našich ramien. Ruky so závažím spustíme dole popri našom tele. Teraz urobíme polovičný drep, pričom závažie pritiahneme k hrudníku. Pri návrate do pôvodnej polohy z podrepu súčasne vystierame aj ruky s činkami aby boli opäť vo vodorovnej polohe s našim telom.

4. Dvíhanie vystretej nohy

Prvé čo pri tomto cviku urobíme je, že si ľahneme na podložku pravým bokom dole a telo dáme do vystretej polohy. Celé telo musí byť napnuté. Následne  zdvíhame ľavú nohu. Z hornej polohy spúšťame nohu späť do začiatočnej polohy.

dvíhanie nohy

5. Zakopávanie v kľaku

Patrí medzi veľmi účinné cviky. Kľakni si na kolená a lakťami sa oprite o podlahu. Zdvihn ľavú nohu do výšky, pričom noha ostáva stále pokrčená. V najvyššom bode sa zastav a vráť sa spať do pôvodnej polohy.

6. Dvíhanie panvy s opretou nohou o koleno

Najskôr  si ľahni na chrbát, ruky sú prirodzene uložené vedľa tela. Kolená sú mierne pokrčené s chodidlami na podložke. Zmena oproti klasickému zdvíhaniu panvy spočíva v tom, že chodidlo ľavej nohy je opreté o pravé koleno a opačne.

7. Hip thrust

Lahni su na chrbát, pričom nohy majte pokrčené. Začni sa dvíhať do vrcholnej pozície. Keď budeš vo vrcholnej pozícií, tak  zadok podrž čím znásobíš efekt cviku.

8. Véčko

Lahni si na zem na pravý bok. Jednu ruku si daj pod hlavu, pričom druhú maj uloženú vedľa tela. Nohy otvárame a zatvárame, je to veľmi účinný cvik na boky.

Cviky na boky ti prinesú presne stanovený cieľ. Ak si sa rozhodla práve pre túto zmenu, tak ju dotiahni dokonca. Ak budeš mať chuť vzdať sa, tak si spomeň na dôvod pre ktorý si začala. Najdôležitejšie je, že všetko čo robíš, robíš hlavne kvôli sebe.

Zdieľať: