Akcia čoskoro končí

8 orechov, ktoré posilňujú zdravie + návod na orechovú hydratačnú masku

Orechy, ktoré posilňujú zdravie

Zdieľať:

Snívaš o jemnej pokožke, sviežej pleti, lesklých vlasoch a pevných nechtoch? Tvoj sen sa splní, ak si dáš každý deň za hrsť orechov. Znie to neuveriteľne? Tak čítaj ďalej.

Orechy a zdravie spolu naozaj súvisia, pretože obsahujú nespočetné množstvo vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a nenasýtených mastných kyselín. Sú výbornou náhradou mäsových a mliečnych bielkovín. Podporujú látkovú výmenu a vylučovanie toxínov z tela. Priaznivo vplývajú  na tvoju nielen na tvoju pokožku. Sú výživou pre mozog, pečeň a iné orgány.

Orechy v krabičke

Tu je krátky prehľad zdravých orechov:

VLAŠSKÉ ORECHY – pomáhajú pri zlom krvnom obehu a prospešné na imunitu. Ak ich budeš konzumovať často budeš sa lepšie sústrediť.

ARAŠIDY – tzv. búrske oriešky. Olej v nich úžasne pôsobí na nečistú pleť. Častejšia konzumácia arašidov (nie slaných alebo sladkých) má vplyv na zníženie cholesterolu v krvi.

MANDLE – sú zdrojom horčíka. Upokojuje podráždenú náladu, stavy úzkosti a nespavosť.  Mandle sú bohaté na antioxidanty, plnohodnotné bielkoviny.

KEŠU – dodávateľ okamžitej energie! Najzdravšie sú nepražené.

PISTÁCIE – priaznivo pôsobia na zrak a oči. Zaraď ich do jedálnička a podporíš nervový systém.

PARA ORECHY – najbohatšie na selén. Výborne pôsobí na srdcovo-cievne a onkologické ochorenia. Konzumácia para orechov má priaznivý vplyv na zdravú a peknú pokožku, ale aj na kvalitné vlasy.

LIESKOVÉ ORECHY – sú mimoriadne bohaté na vitamín E. Spolu s medom sa používajú ako posilňujúci prostriedok pre rekonvalescentov, študentov a športovcov.

KOKOSOVÝ ORECH – je bohatý na vlákninu- pomôže ti so zažívacími problémami. Obsahuje nasýtené tuky a tým aj veľa kalórií. Na rozdiel od dužiny kokosové mlieko neobsahujú nijaký tuk.

TIP: ORECHOVÁ HYDRATAČNÁ MASKA PRE KRÁSNU PLEŤ

Vďaka tejto maske budeš mať nádhernú, hebkú pleť. Postup je jednoduchý:

Pleťová maska z orechov

Dva kusy vlašských orechov dôkladne podrv. Následne zmiešaj s jednou

polievkovou lyžicou sladkej smotany a jednou čajovou lyžičkou medu. Nanes na pleť, môžeš jemne vmasírovať a nechaj pôsobiť 10 až 15 minút. Potom opláchni vlažnou vodou.

Zdieľať: