Akcia čoskoro končí

Ako vyčistiť kozmetické štetce

Zdieľať:

Mnohé z nás robia tú istú chybu znova a znova. Zabúdame si pravidelne vyčistiť štetce na make upKeď investuješ do kvalitných produktov veľa z tvojej výplaty, je dobré, ak sa staráš o svoju investíciu. Nie len, že štetce vydržia dlhšie, určite zabrániš tvorbe množstvu baktérií a odstrániš nečistity, ktoré by mohli uškodiť tvojej pleti! Ak chceš teda vedieť, ako vyčistiť kozmetické štetce, tak čítaj ďalej.

Osobne odporúčam investovať do menej, ale kvalitneších štetcov a potom sa o ne ukážkovo starať. Ak si nie si istá, aké štetce by si si mala kúpiť, prečítaj si tento článok a nechaj sa inšpirovať.

Postup:

1. Odstráň nadbytočnú farbu zo štetiniek jemným utieraním štetcov pohybmi tam a späť do papierového obrúska.

ako vyčistiť kozmetické štetce

2. Ponor štetinky do teplej vody v miske. Dávaj si pozor, aby si nenamočila aj kovový kryt. Štetinky sú tu pripelené lepidlom určite nechceš, aby všetky vypadali a tebe sa zničil štetec. Tiež ich môžeš jednoducho namočiť pod tečúcou teplou vodou len toľko, aby štetinky boli vlhké.

3. Ak používaš na čistenie misku, do vody pridaj pár kvapiek šampónu do teplej vody a krúživým pohybom speň šampón. Alebo vytlač malé množstvo šampónu do dlane a speň produkt v tvojej dlani.

4. Štetinky vyčisti pod tečúcou vodou. Voda by mala po štetinkách stekať smerom dole.

5. Jemne vytlač prebytočnú vodu. Pretvaruj štetinky a štetce nechaj vyschnúť cez okaj tvojho umývadla cez noc. Môžeš ich tiež poukladať na uterák, ale pri tejto možnosti sa môže tvar štetca zmeniť.

Make up štetce vytvorené z prírodných materiálov zvyčajne potrebujú 24 hodín na kompletné vysušenie. Pre super rýchle vyčistenie štetcov, ak cestuješ môžeš použiť detské mokré obrúsky alebo štetce postriekať odstaňovačom make upu a utrieť do papierového obrúska. Je dobré, ak budeš tvoje štetce umývať pravidelne, minimálne 1krát za dva týždne. 

Zdieľať: