Akcia čoskoro končí

Ako si vytvarovať obočie

Zdieľať:

Nie si spokojná s tvarom tvojho obočia? Vyskúšaj si ho vytvarovať sama. Nie je to také ťažké, ako sa to možno zdá. Akadémia krásy má pre teba návod ako si vytvarovať obočie. Stačí, aby si poznala pár pravidiel a tvoje obočie bude dokonalé.

Ak máš obočie husté, bude sa ti s ním výborne pracovať a dokonalý tvar, by si mala docieliť už po jednom vytrhaní. Stačí ak si nakreslíš tvar obočia ceruzkou a vytrhneš len chĺpky, ktoré sú mimo tvaru.

Ak máš však problém s tým, že máš obočie príliš tenké, bude trvať pár týždňov, kým obočie vytvaruješ. Na začiatok si vytrhaj len chĺpky, ktoré sú mimo tvojho želaného tvaru a potom čakaj ako bude postupne dorastať. A znova vytrhaj len tie chĺpky, ktoré sú mimo tvaru.

Nech už máš obočie akékoľvek, tieto rady by ti mali pomôcť:

  • Pri trhaní obočia nikdy nezasahuj do prirodzeného tvaru. Vytrhávaj len chĺpky, ktoré sú okolo a kazia tvar obočia.
  • Vždy trhaj len jeden chĺpok, keby vytrhávaš viac na raz mohlo by sa stať, že pokazíš tvar obočia.
  • Pred trhaním obočia si najprv pomocou ceruzky na obočie načrtni tvar obočia a potom len vytrhávaj chĺpky, ktoré sú mimo nakresleného obočia.

Ako zistiť kde obočie začína a končí?

Ak tvoje prirodzené obočie nemá ideálny tvar, musíš mu trocha pomôcť. Na zistenie tvaru obočia existuje jeden trik, vďaka ktorému bude obočie vyzerať prirozdene. Budeš na to potrebovať iba štetec na líčenie alebo napríklad špadľu, ktorá ti pomôže ako ukazovateľ. Keď si tvar obočia najprv nakreslíš, bude sa ti lepšie trhať. 1. Začiatok obočia by mal byť vo vertikálnej línii s nosom. Štetec prilož rovno ku nosu a naznač si miesto, kde obočie začne. obocie-1 2. Najvyššia časť obočia. Prilož štetec ku nosu a prejdi s ním cez stred oka. V tomto mieste by sa mala nachádzať najvyššia časť obočia. Chĺpky pod týmto bodom si vytrhaj, aby obočie nepôsobilo, že je v jednej línii. obocie-2 3.  Koniec obočia nájdeš jednoducho. Štetec prilož ku nosu a ku koncu oka.  Tak obočie ukonči – chĺpky, ktoré túto časť presahujú vytrhaj. obocie-3 Prajeme veľa šťastia pri tvarovaní obočia. 

Zdieľať: