Akcia čoskoro končí

Ako si naniesť make-up: 3 najlepšie spôsoby

Zdieľať:

Make up je niečo čo chýba v kozmetickej taštičke máloktorej žene. Mnohé ho považujeme za dobrého pomocníka, zázrak v tekutej forme, ktorý nám pomôže nielen pozdvihnúť sebavedomie, ale je dopoveďou aj na zakrytie mnohých estetických problémov. Ako si naniesť make-up tak, aby si dosiahla čo najlepší výsledok? Prinášame ti 3 užitočné tipy.

1. Pre začiatočníčky

S make-upom sa spravidla prvýkrát stretávame v čase našej puberty, keď hormonálne zmeny a výkyvy zanechajú svoje stopy na našej tvári. Keďže naše vedomosti v oblasti líčenia sú ešte skromné, prvým prostriedkom na nanesenie make-upu sú prsty.

Výhody: najjednoduchší spôsob, teplo rúk zohrieva make-up, ktorý sa potom ľahko zapracuje do pokožky.

Nevýhody: pri tomto spôsobe sa spotrebuje oveľa viac produktu ako pri iných, prsty sú zašpinené produktom, pozor si treba dávať aj na čistotu rúk inak si koleduješ o vyrážky a akné.

Postup: pri nanášaní make-upu rukami by si mala dodržiavať jednoduché pravidlo. Vždy si nanášaj produkt z vnútornej časti tváre smerom von. Dobre rozotri pri línii vlasov a brade, aby si sa vyhla nežiadúcim ostrým prechodom.

Nanášanie make-upu

2. Pre pokročilé

Ak sa trošku zaujímaš o beauty svet, určite si postrehla boom okolo kozmetických štetcov. Beauty guru a profesionáli ich milujú, a teraz sú už dostupné aj bežným smrteľníčkam – internet aj obchody sú ich plné.

Výhody: dlhá životnosť (kvalitné štetce vydržia roky), pohodlná manipulácia (prsty zostanú čisté), make-up je rovnomerne nanesený, menšie množstvo spotrebovaného produktu.

Nevýhody: vyššia cena pri kvalitných štetcoch, zložitejšia orientácia v používaní toho-ktorého štetca.

Postup: malé množstvo make-upu si nanes na chrbát ruky (počkaj, aby sa trošku zohrial, ľahšie sa s ním bude manipulovať) a pomocou štetca rozotri na pleti. Znova dbaj na ostré prechody a všetko rozotri do stratena. Nezabudni po každom použití štetec riadne vyčistiť.

3. Pre “profesionálky”

Možno si si už niekedy všimla, že na módnych prehliadkach okrem štetcov vizážisti používajú aj hubky. Prečo? Odpoveďou je prirodzený a zároveň profesionálny výsledok. K takýmto kozmetickým hubkám patrí aj medzinárodne obľúbený Beauty blender, ktorý má mnoho replík aj u iných značiek.

Výhody: precízne nanesený make-up, ktorý pôsobí prirodzene, jednoduchá manipulácia.

Nevýhody: hubka spotrebuje viac produktu ako štetec, ťažšia manipulácia v oblasti očí a nosa.

Postup: pred nanášaním make-up hubku nanoč do vody a poriadne vyžmýkaj. Následne nanes make-up na tvár “pritláčanín”, tak dosiahneš prirodzený look. Podobne ako pri štetci, ani tu nezabudni hubku nakoniec vydezinfikovať.

Nanášanie make-upu hubkou

Spôsobov ako si naniesť make-up na pleť je niekoľko. Všetky majú svoje výhody aj nevýhody. Je len na tebe, ktorý si vyberieš, ktorý ti vyhovuje. Všetko je len o tvojich preferenciách a o cviku. Tak do toho!

Zdieľať: