Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o pleť po tridsiatke

Zdieľať:

Si vo veku 30 a viac? To je úžasné! Si mladá, krásna a plná energie. Niekedy si však možno nespokojná so svojou pleťou, pri pohľade do zrkadla – máš opuchy pod očami, pleť je unavená alebo sa ukazujú prvé vrásky? Nepanikár! Si síce vo veku, keď sa proces regenerácie v bunkách znižuje a spomaľuje sa tvorba kolagénu, ale to neznamená, že si beznádejný prípad. Znamená to len jedno – musíš svojej pleti venovať viac času. Ak chceš vedieť, ako sa starať o pleť po tridsiadke, tak určite čítaj ďalej.

Určite túžiš po tom, aby bola tvoja pleť večne mladá. Preto sa o ňu staraj každý deň. Venuj jej čas – 10 minút ráno a 10 minút večer. Tu je 7 tipov pre starostlivoť o pleť po 30:

ako-sa-starat-o-plet-po-30-1

1. Ak nechceš, aby si mala ráno opuchnutú tvár, tak 2 hodiny pred spaním nepi žiadne tekutiny. Tak sa stihnú všetky prebytočné tekutiny z tela dostať ešte pred spaním a ráno ti pleť neopuchne.

2. Nezabudni si kúpiť sérum na tvár. Sérum by malo obsahovať antioxidant ako napríklad vitamín A, C a E. Sérum aplikuj na pleť vždy pred aplikáciou krému. Buď ráno alebo večer.

3. Venuj špeciálnu starostlivosť oblasti okolo očí. Táto pleť je veľmi citlivá a vykazuje známky starnutia omnoho skôr ako iné časti tváre. Preto je dôležité, aby si používa krém s vysokým ochranným faktorom proti slnku (SPF 50) práve na túto oblasť. Na oblasť okolo očí nepoužívaj obyčajný krém. Tie nie sú vhodné na citlivú oblasť očí. Kúp si krém s ľahkým zložením a hydratačnými účinkami, určený priamo na oblasť v okolí očí.

4. Všetky tvoje krémy, by mali obsahovať SPF filter. Ochrana pokožky pred UVA a UVB žiarením je veľmi dôležitá. Používaj opaľovací krém každý deň, hlavne v slnečených dňoch. Nezabudni ho použiť aj na ruky, pretože ruky ukazujú skutočný vek.

5. Použi peeling 1-2 krát do týždňa. Je to proces, pri ktorom sa mŕtve kožné bunky odstraňujú a tak sa vytvára priestor pre novú vrstvu kožných buniek. Tento proces je veľmi dôležitý, pretože podporuje regeneráciu buniek a pomáha pri boji so starnutím. Ak máš normálnu, mastnú, zmiešanú alebo suchú pleť, môžeš si robiť peeling pleti 1-2 krát za týždeň. Ak máš však veľmi citlivú pleť, tak to radšej prehodnosť, prípadne prekonzultuj s kožným lekárom.

ako-sa-starat-o-plet-po-30-2

6. Dva krát týždenne – najlepšie po peelingu, použi masku na tvár s hydratačnými účinkami.

7. Dopraj si profesionálnu starostlivosť. Raz za mesiac navštív kozmetický salón a daj si pleť profesionálne vyčistiť a ošetriť.

Nikdy nie je neskoro začať sa starať o svoju pleť. Preto nebuď lenivá a začni čím skôr, ak chceš stále vyzerať mlado a dobre.

Zdieľať: