Akcia čoskoro končí

Ako sa starám o vlasy: Moje rady a tipy

Zdieľať:

Ako sa hovorí, vlasy tvoria 90% tvojej “selfie”… To bude sa asi dôvod prečo si my ženy, veľmi potrpíme na to, aby naše vlasy vždy vyzerali skvele. Niekedy to však nie je také jednoduché, a to napríklad v prípade, keď ti vlasy vypadávajú, sú riedke a rýchlo sa mastia. Niekedy je to dedičné, inokedy za to môže životný štýl.  Ja patrím, k tým šťastnejším a od malička som mala vlasy husté a zdravé. Ale vlasy sa mi začali postupne oslabovať vplyvom častého stylovania fénom, žehličkou alebo kulmou. Dnes už viem, čo na moje vlasy zaberá, aby boli vždy vo forme a chcem sa o to s tebou podeliť.

VIDEO

Začínam od základu

Moja starostlivosť o vlasy sa nezačína pri kúpe rôznych produktov na vlasy. Začína sa životosprávou a zdravým životným štýlom. Prvom rade si dávam pozor na to, čo to do svojho tela príjmem, pretože všetko sa to odráža nielen na vlasoch, ale aj na pokožke. Takže príjmam vždy čo najviac výživných látok prostredníctvom stravy. Okrem toho už približne dva mesiace užívam výživový doplnok s obsahom rybieho oleja- Omega Marine Forte+. Dôvod prečo ho používam je to, že mi napomáha ku zrýchleniu metabolizmu, ku spaľovaniu tukov a ku celkovému zdravému životnému štýlu. Ale ako sekundárny efekt sa dostavilo zlepšenie kvality vlasov pokožky a dokonca aj nechtov.

Používam profesionálnu kozmetiku

Už dva roky používam vlasovú kozmetiku Schwarzkopf Professional. Pri navrhovaní produktov spolupracujú s poprednými profesionálnymi kaderníkmi. A na kvalite produktov sa to naozaj odráža!

Doprajem si nadštandardnú starostlivosť

Okrem toho, že používam šampón a kondicionér, raz do týždňa si doprajem nadštandardnú starostlivosť v podobe produktu Olaplex. Je to kúra pre domácu starostlivosť o vlasy, ktorú aplikujem do vlasov medzi šampónom a kondicionérom.

Vlasy češem s “anjelskou” kefou

Česanie vlasov je určite samozrejmosť pre každú ženu, dokonca aj pre mužov. Ale prečo používať obyčajné kefy, keď môže vlasov dopriať niečo viac? Ja som pred časom objavila kefu Tangle Angle, ktorá je anibakteriálna, ergonomická, vodeodolná, teplovzdorná a k tomu všetkému vyzerá úžasné!

Niekedy pridám vlasy naviac

Keď mi moje vlasy nestačia, tak si nadpojím Clip in vlasy. Väčšinou to robím kvôli foteniu, natáčaniu alebo nejakej špeciálnej udalosti. “Clipy” sú skvelý spôsob ako si raz za čas dopriať dlhé a objemné vlasy.

Verím, že som vám mojimi radami pomohla a že, ste sa inšpirovali mojou starostlivosťou o vlasy :-) 

Zdieľať: