Akcia čoskoro končí

Ako ráno ušetriť drahocenný čas: 13 osvedčených tipov

Zdieľať:

Ráno je každá minúta drahá. Keď nemilosrdne zazvoní budík a ty sa lenivo prevrátiš na druhý bok s vidinou ďalších sladkých piatich minút pod teplučkou perinou a s hlavou v obláčikoch, nastáva problém. Z piatich minút je zrazu desať, z desiatich pätnásť. Poznáš to veľmi dobre. Vstávanie býva kruté – málo času, veľa povinností. Nehádž hneď flintu do žita! Prečítaj si 13 osvedčených tipov ako ráno ušetriť drahocenný čas a ranná príprava už nebude tvojím nepriateľom číslo jedna!

1. Večerná príprava

Nič nezabije čas lepšie ako ranné postávanie pred skriňou. Vyberáš, skúšaš, preklínaš. A to zaberá veľa času. Radšej si outfit premysli večer pred, jednotlivé kúsky priprav a ráno o starosť menej, o kúsok času viac.

Ako ušetriť čas

2. Organizácia vecí

Isto poznáš situáciu, keď ráno hľadáš mobil, diár, kľúče, knihu, no akoby všetko dostalo nohy. A to je hotový požierač času. Radšej si všetky potrebné veci, ktoré budeš počas dňa potrebovať, priprav už večer. Veeeľa ušetrených minút ráno.

3. Krásne vlasy

Mnohé z nás sa nezaobídeme bez každodenného (vlastne ranného) umývania vlasov. Netreba podotýkať, že ide o časovo náročnú činnosť. Výhodnejšie je však túto rutinu vykonať večer pred. Ráno sa zobudíš s čistými sviežimi vlasmi a ušetríš kopu času. Druhou možnosťou je použiť suchý šampón. Umývanie síce nenahradí, ale ako SOS pomoc raz za čas môže byť.

4. Záchranca menom gumička

Ak ťa predsa len trápi tzv. bad hair day, siahni po vernej kamarátke – gumičke. V priebehu minúty vyčaruješ napr. konský chvost, ktorý je hitom tejto jesene.

4. Záchranca menom gumička

5. Žiadne rušivé elementy

A to v podobe mobilu, internetu či televízie. Všetky odpútavajú pozornosť a každá vec potom trvá dvakrát takú dlhú dobu. SMS odpíš na ceste z domu, správy si prečítaj v práci či v škole a na telku si nechaj čas večer. Amen.

6. V rytme hudby

Nič nedokáže rýchlejšie nakopnúť do nového dňa ako tóny obľúbenej pesničky. Pusť si obľúbenú hudbu, je vedecky overené, že pri rytmickej živej hudbe človek podáva lepší výkon. A platí to aj pri rannej príprave.

7. Hydratovaná pokožka

” Hydratovať treba”, povedala si krásna žiarivá pokožka. A teda hydratuješ, ale isto dobre vieš, že krém potrebuje istý čas na vsiaknutie. Tento čas však môžeš využiť aj lepšie ako nečinným čakaním. Kým krém pracuje, ty sa obleč, urob rannú rozcvičku alebo sa naraňajkuj.

8. Základ dokonalého líčenia

Dlhý deň pred tebou a ty vieš, že bez poriadneho základu to tvoj make up dlho nevydrží. Siahneš teda po podkladovej báze, avšak ako pri kréme, aj tú treba nechať trocha vsiaknuť, aby splnila svoj účel. Minúty však nemáš ani nazvyš. Čo keby si tento čas využila napríklad na vykreslenie obočia?

9. Make upom k sebavedomiu

Mnohé z nás už bez make upu nevyjdú ani z domu. Aby si však ušetrila nejaký ten čas, používaj výrobky dva v jednom. Pri väčších nedokonalostiach makeup s vyšším krytím, kde už korektor nie je potrebný, pre zjednotenie tónu pleti obľúbený BB krém. Čas šetrí aj používanie multifunkčnej kozmetiky, o ktorej si sa mohla dočítať napríklad tu.

10. Žiadne tiene prosím

Pri rannom zhone nie je čas na hranie sa s tieňmi. Vezmi radšej ceruzku, linku a zvýrazni si oči sýtou farbou. Trochu viac pozornosti venuj aplikácii maskary a krásny pohľad je na svete.

10. Žiadne tiene prosím

11. Farba na perách

Dokonalá aplikácia rúžu je časovo náročná činnosť. Precízne ťahy štetcom však vymeň za farebný balzam – perám nielen dodáš farbu, zároveň ich hydratuješ. Dvojitý efekt za pár sekúnd.

12. Bleskové raňajky

Raňajovať treba, o tom niet pochýb. Naštartujú tvoj deň a dodajú potrebnú energiu. Ak však nemáš veľa času na prípravu anglických raňajok, siahni radšej po nutrične výdatných ovsených vločkách, ovocí, 100%-ných džúsoch, celozrnnom pečive a mliečnych výrobkoch, ktoré nielen nasýtia, ale ušetria aj tvoj čas.

13. Pozitívny prístup

Najužitočnejšia rada na záver! Ak ráno otvoríš oči a rozhodneš sa, že dnešný deň bude nanič, nečuduj sa, že ti všetko bude trvať dvakrát, trikrát dlhšie. Radšej sa pozitívne nalaď a uvidíš, že všetky ranné povinnosti pôjdu ako od ruky.

Rána zvyknú byť hektické, ale pamätaj, že ak svoje konanie držíš pod kontrolou, veci robíš systematicky a rozvrhneš si povinnosti, už nikdy nebudeš ráno panikáriť, že si zase zaspala :).

Zdieľať: