Akcia čoskoro končí

Ako opticky zúžiť tvár pomocou líčenia

Zdieľať:

Líčenie dokáže zázraky. Môže tvoju tvár rozšíriť, skrátiť, ale aj zúžiť! Ak máš okrúhlu tvár a chceš, aby pôsobila štíhlejšie, tak čítaj ďalej. Okrúhla alebo guľatá tvár je charaktiristická tým, že je rovnako dlhá a rovnako široká. Lícne kosti nie sú veľmi viditeľné a brada je guľatá. Pri líčení sa tento typ tváre musí opticky zúžiť a predĺžiť.  Ak chceš vedieť, ako opticky zúžiť tvár pomocou líčenia, tak si pozri tieto rýchle triky.

1. Používaj svetlý rúž

Odporúčame telové a ružové odtiene. Tvoje pery budú vyzerať opticky väčšie a to vytvorí efekt štíhlejšej tváre.

nude rúž

2. Zvýrazni lícne kosti

Začni výberom kvalitného bronzeru a nanes o pod lícne kosti a po bokoch tváre, v línii vlasov. Kľúčové je čo najviac vyzdvihnúť lícne kosti. Ak chceš opticky zmenšiť dvojitú bradu, tak nanes bronzer aj pozdĺž čeluste a na bradu. Bronzer by mal byť o pár tónov tmavší ako tvoja pleť a preto s ním musíš pracovať veľmi opatrne. Vždy ho pomocou štetca rozmazávaj do stratena, aby neboli prechody odtieňov viditeľné.

bronzer na zúženie tváre

3. Zľahka zafarbi líčka

Veľmi zafarbené líčka by mohli tvoju tvár ešte viac rozšíriť. Preto ak chceš dodať svojej tvári sviežosť, použi len jemný odtieň lícne a malom množstve a aplikuj ho na lícne kosti a líčka.

lícenka

4. Zabudni na tenké obočie

Tenké obočie tvoju tvár rozširuje! Nevytrváhaj si obočie do tenkého tvaru. Vytrhávaj si len chĺpky, ktorú sú mimo prirodzeného tvaru obočia. S hrubším obočím pôsobí tvár omhono štíhlejšie.

široké obočie

Zdieľať: