Akcia čoskoro končí

Ako na ploché brucho

Ako na ploché brucho

Zdieľať:

Dámy, ruku na srdce, ktorá z nás netúži po plochom brušku? A v tomto odbobí, pred letom, určite dvojnásobne. Každá z nás sa chce pri mori alebo na kúpalisku predvádzať s krásnym bruškom. Práve preto sme zisťovali, tipy, triky a pohyby, ktoré zmenšujú bruško. Takže ak chceš vedieť, ako na ploché brucho, tak určite čítaj ďalej.

1. Stravuj sa pravidelne

Veľa z nás má tendenciu jesť len 2-3 krát denne s veľkými prestávkami medzi jedlom. To je chyba. Pre ploché bruško jedz každé 2-3 hodiny, to znamená 5 krát denne. Je to dôležité, pretože tak vyrovanáš hladinu cukru v krvi. V opačnom prípade, začne telo samo vyrovnávať hladinu cukru v krvi a začne sa ukladať tuk v oblasti brucha.

2. Vyskúšaj fit loptu

Fit lopta je najlepší spôsob cvičenia, ak nemáš na pohyb čas. Môžeš ju mať v obývačke a večer pri sledovaní televízie na nej môžeš cvičiť. Je veľa cvikov s fit loptou na ploché brucho. Vyskúšaj napríklad tento cvik na spevnenie brucha:  Nohy si daj na lotpu a ruky na zem. Je dôležité, aby si mala telo v jednej rovine a ruky vystreté. Udržuj stabilitu. Pomaly zdvíhaj jednu nohy, počkaj pár sekúd a vráť ju na loptu. Potom nohy vystriedaj. Cvik opakuj aspoň 10 krát.  Brucho maj stále spevnené a nezabúdaj na dýchanie.

Krásna žena cvičí na fit lopte

3. Vyhni sa cukru

Snaž sa zjesť minimum gramov cukru. Čím menej ho zješ, tým je šanca na ploché bruško väčšia.

4. Prežúvaj

Ak chceš, aby ti jedlo čo najlepšie strávilo, tak ho poriadnej prežuj. Načo máme predsa toľko zubov? Pri prežúvaní sa tvoria aj sliny, ktoré potraviny lepšie rozkladajú. Takže zabudni na naduté bucho.

5. Smej sa!

Je dokázané, že pri smiechu sa posiľňujú brušné svaly. Takže sa smej. Nabereš pozitívnu energiu a získaš ploché bruško.

Krásna žena sa usmieva

A ČO JESŤ?
Tu je príklad na jeden deň stravovania s potravinami, ktoré podporujú ploché bruško. Nie je to žiadna diéta, ale plnohodnotné stravovanie.

Raňajky: Plátok celozrnného pečiva s prírodným arašidovým maslom a 1 šálka čersvtej ovocnej šťavy.

Obed: Špenátový šalát s plátkami avokáda, grilované tofu a cherry paradajky, pokvapkané troškou olivového oleja a čerstvou citrónovou šťavou.

Olovrant: Biely jogurt s 2 lyžicami slnečnicových semien.

Večera: Grilovaný losos, pečené sladké zemiaky a dusená špargľa s olivovým olejom a cesnakom.

Vyskúšaš tieto rady na ploché bruško?

Zdieľať: