Akcia čoskoro končí

Ako na krásne nechty: 5 užitočných rád

Ako na krásne nechty

Zdieľať:

Zdravé a upravené nechty sú najkrajším doplnkom ženských rúk. Naše nechty majú, ale často tendenciu sa lámať, štiepiť alebo zožltnúť. Týmto nepríjemnostiam sa však dá vyhnúť, len musíš vedieť ako na to. Akadémia krásy ťa naučí ako na krásne nechty, preto čítaj ďalej.

1. Pilníkuj správne

Ak si nesprávne pilníkuješ nechty, môže ich to oslabovať. Vyhni sa pohybu “tam a späť” – namiesto toho pilníkuj vždy do jedného smeru. Nikdy si nechty nepilníkuj po sprche alebo kúpeli. Práve vtedy sú nechty mäkšie a slabšie takže sa začnú štiepiť a lámať.

Žena si pilníkuje nechty

2. Používaj podkladový lak

Pred tým ako si budeš robiť manikúru, daj si na nechty priesvitný lak. Kúp si taký, ktorý je výživný – obsahuje vitamíny. Zabrániš tak zožltnutiu nechtov, ktoré spôsobujú niektoré laky. V prípade, že nepoužívaš žiadne farbené alebo ozdobné laky, používaj priesvitný lak aj tak. Spevní nechty a zabráni lámaniu.

Žena si robí francúzku manikúru

3. Odlakuj bez acetónu

Keď si kupuješ odlakovač na nechty dávaj pozor na zloženie. Ak obsahuje acetón alebo formaldehyd tak ho nekupuj. Tieto chemické zložky totiž vysušujú necht. Nechty sú potom veľmi krehké a náchylné k štiepeniu. Najlepšie je ak si kúpiš odlakovač s prídavkom oleja, ktorý vyživuje nechty.

4. Používaj rukavice

Či už ideš trhať burinu alebo drhnúť hrnce a panvice, nechty to veľmi poškodzuje. Nečistoty a chemikácie ničia nechty a preto si ich musíš chrániť. Použi gumené rukavice. A ak si ruky pred tým nakrémuješ, tak sa ti popri práce zmäkčí pokožka.

5. Hydratuj, hydratuj a hydratuj

Takisto ako vlasy alebo pokožka, aj nechty potrebujú hydratáciu. Najlepšie je použiť vazelínu a masírovať pokožku okolo nechtu, večer pred spaním. Predídeš zápalom a záderom, ktoré oslabujú nechty. Ak nechceš používať vazelínu, vyskúšaj napríklad ricínový olej, vitamín E v oleji alebo olivový olej z kuchyne.

Žena si krémuje ruky


Ak sa budeš riadiť podľa týchto jednoduchých rád, nechty tvojou prednosťou a nie slabosťou. Krásne zdravé nechty sa stanú najkrajším šperkom tvojich rúk. 

Nádherné ruky s francúzkou manikúrou

Zdieľať: