Akcia čoskoro končí

Ako na dokonalý zadok a stehná? Tieto 2 cviky musíš poznať

Zdieľať:

Dámy, nebudeme si klamať, ktorá z nás netúži po dokonalom zadku a stehnách? Lenže čo pre to robíme? Skvelý výsledok sa dá dosiahnúť len poctivým cvičením a správnym stravovaným. Dnes si bližšie predstavíme cviky menom plié drepy a výpady. Plié drepy sú stále len drepy. Kto tento  cvik raz vyskúša, pocíti výrazné zapojenie vnútornej časti stehien.

1. Plié drepy

pilé drepy

Plié drepy sa vykonávajú vo veľmi širokom postavení. Postavte sa naširoko a chodidlá vytočte špičkami von. Chodidlá ostávajú celou svojou plochou na zemi počas celého cvičenia. Kolená musia byť pri drepoch neustále nad úrovňou špičiek. Trup drž vzpriamený. Cvik má rysovací a tvarovací charakter. Ruky môžeš mať vbok, alebo môžeš použiť záťaž.

2. Výpady

výpady

Výpady možno zaradiť medzi najúčinnejší cvik na spevnenie hamstringov. Cvik môžeš taktiež vykonávať so záťažou, alebo bez nej. Výpady môžeš robiť na jednom mieste, alebo kráčaš po vyhradenom priestore. Základom je vždy stoj spojný, z ktorého vykročíš dopredu tak, že po dokročení sa tvoja predná noha  zastaví v 90° uhle.

Hmotnosť tela spočíva na prednej nohe. Koleno nepresahuje špičku nohy. Horná časť tela je počas celého cviku vystretá. Koleno zadnej nohy sa zastaví tesne nad zemou, prípadne sa jej zľahka dotkne.

sexy zadok

Tieto dva cviky môžeš zaradiť do svojho tréningu, ktorý je určený na zadok ale aj stehná. Po tréningu nezabúdaj na strečing.

Zdieľať: