Akcia čoskoro končí

Ako mať lesklé a zdravé vlasy? 3 domáce tipy, ktoré musíš vyskúšať!

Zdieľať:

Zima je obdobie, keď naše vlasy trpia. Náhle zmeny teplôt, sychravé počasie, pokrývky hlavy, častejšie umývanie. To všetko prispieva k nie práve vábivému vzhľadu našej koruny krásy. Šampónov, kondicionérov a másk pre lesklé a zdravé vlasy je na trhu nespočetné množstvo, no skryté poklady sa nachádzajú aj v tvojej kuchyni. Pozri si 3 tipy ako mať lesklé a zdravé vlasy.

Tipy sú možno na prvý pohľad neobvyklé, no ver, že svoju prácu robia na jednotku a nejedna žena im zostala verná.

1. Pivo ako vlasové tonikum

Svojou vôňou možno nie je práve najvyhľadávanejší pomocník vo svete vlasovej starostlivosti, no pivo skrýva v sebe veľa výhod. Obsahuje totiž veľké množstvo proteínov z chmeľu a sladu, ktoré  nielen vyživujú vlasové korienky, ale pomáhajú obnovovať aj poškodené vlasové vlákna.

Ako na to? 

Umy vlasy klasickým šampónom a následne prepláchni pivom po celej dĺžke vlasov. Zvláštnu pozornosť venuj práve korienkom, kde pivo jemne vmasíruj a nechaj pôsobiť 3-5 minút. Nakoniec znova umy šampónom. Kúru opakuj 2x za mesiac.

Vhodné pre: slabé a namáhané vlasy.

poskodene-vlasy-c

2. Želatína ako ozdravujúca maska

Želatína sa prevažne skladá zo živočíšnych proteínov, ktoré veľmi efektívne pomáhajú prinavrátiť zdravie poškodeným a oslabeným vlasovým vláknam. Výsledkom sú lesklé a žiarivé vlasy.

Ako na to?

Rozpusti lyžicu jedlej želatíny v malom množstve vody. Môžeš pridať aj pár kvapiek esenciálneho oleja a zmes aplikuj na celú dĺžku vlasov vlasovú pokožku nevynímajúc. Nechaj pôsobiť štvrťhodinku a následne zmy vodou. Opakuj každý týždeň.

Vhodné pre: matné vlasy bez lesku a života.

3. Majonéza ako posilňujúci zábal

Majonézu má v chladničke takmer každá z nás. Zamyslela si sa však niekedy, že obsahuje aminokyseliny a proteíny, ktoré posilňujú vlasy a zároveň im zabezpečia jemný hladký povrch?

Ako na to?

Plnotučnú majonézu jednoducho aplikuj v hojnej vrstve na vlasy, prikry uterákom a nechaj pôsobiť 20 – 30 minút. Nakoniec umy šampónom. Opakuj raz týždenne.

Vhodné pre: oslabené a poškodené vlasy.

Často nám kuchyňa ponúka nezvyčajné, no efektívne potraviny, ktoré majú schopnosť ozdraviť poškodené, oslabené vlasy bez života a lesku. Niekedy sa však oplatí vyskúšať nové veci a výsledok môže byť prekvapivý. Máš aj ty nejaké zvláštne, no účinné tipy ako pomôcť tvojej korune krásy? Podeľ sa s nami. 

Zdieľať: