Akcia čoskoro končí

Ako byť sebavedomejšia?

Ako byť sebavedomejšia

Zdieľať:

Sebavedomie veľmi úzko súvisí s našou krásou a vyžarovaním. My ženy, sa však zbytočne zameriavame na všetky okolo nás. Tá je krajšia, tá je škaredšia, tá je taká… Ale tieto “posudky” nám vytvárajú len komplexy. Musíš sa pozrieť na seba. Ak si si položila otázku “Ako byť sebavedomejšia?” je to najlepší krok k tomu, aby si získala to, po čom túžiš.

Deň čo deň sleduješ televíziu, časopisy a internet, kde vidíš len samé, úspešné, krásne, štíhle, usmiate ženy a ani ťa nenapadne porovnávať sa s nimi. Média, ktoré ti podsúvajú, tieto naoko dokonalé tváre, si často ani neuvedomujú, čo páchajú. Ničia tvoje sebavedomie. Pritom každá žena, ktorá by prešla tímom maskérov, kaderníkov a profesionálnym fotografom, by bola hviezda.  Takže hlavu hore a riaď sa podľa nasledovných tipov:

1. Prevezmi zodpovednosť

Toto je prvá a najdôležitejšia vec, pri budovaní sebavedomia. Len ty môžeš ovplyvňovať to, ako sa cítiš a čo sa bude diať v tvojom živote. Keď budeš čakať, že niekto si dodá sebavedomie, čakala by si sa večnosť. Ovplyvniť to môžeš len ty a to hneď teraz.

Usmiata sebavedomá žena

2. Začni experimentovať

Vyskúšaj niečo nové. Choď si zabehať, namaľuj obraz alebo urob čokoľvek, čo by si v bežný deň neurobila. Vychutnaj si ten pocit, že si dokázala urobiť niečo, na čo by si sa predtým neodvážila. Je dôležité, aby si sa pri všetkom, čo budeš robiť spoľahla plne len na seba.

3. Vypracuj si plán

Vyber si jednu oblasť pre osobný rozvoj, ktorú by si chcela zdokonaliť. Vypracuj si plán, ako to dosiahneš. Plán by sa mal skladať z malých krokov, ktoré budeš plniť každý deň. A krok po kroku sa dostaneš ku svojmu cieľu. To, že bude svoj plán plniť, nesmierne zvýši tvoju sebadôveru. Sebavedomá žena používa tablet

4. Presvedč samú seba

Keď budeš sama o sebe presvedčená, že si krásna, úspešná a sebavedomá, nebudeš musieť o tom presviedčať druhých. Budeš jednoducho tak pôsobiť a druhí to vycítia. Každé ráno, keď sa pozrieš do zrkadla si povedz – “Verím si a preto vyžarujem krásu z vonku aj z vnútra.”

5. Nikdy sa s nikým neporovnávaj

Sme jedinečné bytosti. Nie je možné porovnávať sa. Je dôležité, aby si si uvedomila, že každý je krásny svojim spôsobom. Skutočne nemá význam porovnávať sa. Pre každého je krása subjektívna vec. Uvoľnená sebavedomá žena

Drž sa týchto 5 tipov a tvoje sebavedomie určite narastie. Musíš veriť samej sebe a stále a nezabudni sa usmievať. Pretože najkrajšou ženskou zbraňou je práve úsmev. Akadémia krásy ti praje príjemnú cestu za získaním sebavedomia :)

Zdieľať: