Akcia čoskoro končí

7 tipov ako vyzerať dobre bez make upu

Zdieľať:

Veľa ľudí si myslí, že mejkap je jediný spôsob, ako vyzerať krásne. No aj keď je mejkap skvelý, nemusíš ho nosiť dennodenne, aby si vyzerala dokonale. Každý deň trávime veľa času pred zrkadlom nanášaním fasády bez toho, aby sme si uvedomili, aké sme nádherné aj bez všetkých tých tieňov, maskár či podkladov. Chodiť bez mejkapu ti totiž ušetrí čas i peniaze a taktiež si zlepšíš tón pleti, ktorá bude vyzerať oveľa žiarivejšie. Pripravili sme pre teba 7 základných tipov ako vyzerať dobre bez make upu každý deň:

1. Umývaj si tvár každé ráno a večer

Ak chceš vyzerať dobre aj bez mejkapu, mala by si umývať tvár každé ráno a večer. Možno je to pre teba samozrejmé, no ver či nie, veľa žien si svoju tvár neumýva a robia veľkú chybu. Umývanie tváre ráno a večer totiž pomáha odvrátiť akné a robí tvoju pleť žiarivejšou.

ako vyzerať dobre bez make upu

2. Používaj jemný čistiaci prostriedok

Drsné čistiace prostriedky odstraňujú kožné bunky a pleť je červená a suchá, preto je veľmi dôležité umývať si tvár jemnejšími prostriedkami. Pokús sa v obchodoch nájsť čistič, ktorý je hypoalergénny a hlavne sa uisti, že tvojej pleti neškodí. Je to jeden z hlavných spôsobov, ako vyzerať skvele aj bez mejkapu.

3. Používaj správny hydratačný krém

Je potrebné použiť hydratačný krém hneď po umytí tváre, aby tvoja pleť vyzerala zdravo a mlado. Veľa krému ale môže spôsobiť, že tvoja pleť bude mastná a lesklá. Môže sa zdať ťažké vybrať si ten správny krém, no voľba toho správneho ti zaručí krásnu a žiarivú pleť. Taktiež nezabudni na ochranu pred nepriaznivým slnečným žiarením.

4. Používaj vazelínu namiesto riasenky

Možno to znie divne, no používanie vazelíny namiesto riasenky je využívaný a otestovaný spôsob, ako vyzerať krajšie aj bez mejkapu. Jednoducho si na svoje riasy nanes malé množstvo vazelíny, aby vyzerali žiarivejšie. Ak sa riasenky neplánuješ vzdať, použi vazelínu na jej odstránenie. Je totiž oveľa šetrnejšia a jemnejšia ako niektoré odličovače očí.

5. Používaj kokosový olej namiesto balzamu na pery zakúpeného v obchode

Kokosový olej môžeš použiť nielen na odstránenie mejkapu, ale aj ako účinný balzam na pery. Väčšina balzamov, ktoré nájdeš v obchodoch, obsahujú rôzne chemikálie, ktoré v konečnom dôsledku môžu tvoje pery vysušiť a spôsobiť, že budú vyzerať nevýrazne a bez života. Kúsok kokosového oleja ti ale pomôže udržať tvoje pery hydratované a bez škaredých popraskaných plôch. Prečo by si nemohla mať krásne, žiarivé a lesklé pery, ak to kokosový olej dokáže?

6. Ponechaj svojmu obočiu prirodzenosť a príliš ho netrhaj

Je nám jasné, že je potrebné udržať si svoje obočie pod kontrolou, no uisti sa, že si ho netrháš až príliš. Pinzetu použi len na tie chĺpky, ktoré vyčnievajú nad alebo pod obočím, no bez toho, aby si zasahovala do jeho prirodzeného tvaru. Aj keď máš husté obočie, nemusíš ho hneď drasticky trhať. Každá z nás má totiž taký tvar a hustotu obočia, aká sa mu hodí, tak sa to nesnaž úplne zmeniť.

7. Jedz zdravo

Ak máš zdravú pokožku, mejkap je pre teba zbytočný. Jedlo, ktoré každý deň ješ, hrá veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní si zdravej pleti, tak si radšej dvakrát rozmysli, čo si dnes dáš. Hlavne nezabúdaj na ovocie a zeleninu, no aj na ďalšie potraviny, ktoré ti pri ich pravidelnom konzumovaní venujú na oplátku krásnu pleť. Jesť zdravo je jedným z najdôležitejších spôsobov, ktorým sa musiš riadiť, ak chceš vyzerať krásne aj bez mejkapu.

Vyzerať nádherne aj bez mejkapu nie je tak náročné, ako si si myslela, že? Malé zmeny v tvojej každodennej starostlivosti o pleť ti môžu priniesť perfektné výsledky!

Máš aj ty skvelý tip, ako vyzerať skvele aj bez mejkapu? 

Zdieľať: