Akcia čoskoro končí

7 dôvodov, prečo je dôležité milovať samú seba!

Zdieľať:

Mať sa rád a byť narcisom či sebcom, to sú úplne rozdielne pojmy. Láska je o dávaní a prijímaní a ak nevenuješ dostatok starostlivosti, pozornosti a sympatie sebe samej, s najväčšou pravdepodobnosťou toho nebudeš schopná ani k ľudom okolo teba. Určite si už počula starú pravdu, že keď nemilujeme samých seba, nemôžeme milovať ani ostatných. Láska kvitne, ak ju dávame iným, no vždy začína pri slovíčku “ja”. My jediní sme zodpovední za náš život, voľby a skutky, preto nemáme žiadne právo byť k sebe ľahostajní. Preto ti prinášame presne 7 dôvodov, prečo je tak dôležité milovať samú seba.

1. Ak miluješ samú seba, akceptuješ sa

Ak perfektne poznáš svoje klady aj zápory, to neznamená, že by si mala byť s nimi spokojná. Mať sa rada totiž neznamená, že by si sa mala prestať zlepšovať. Malo by ti to pomôcť uvedomiť si, že si originálna svojimi vlastnosťami, kvalitami a možnosťami. Tým získaš potrebnú dôveru v samú seba a ak budeš akceptovať svoju osobnosť, zistíš, že nemáš potrebu sa na niekoho podobať či porovnávať s ostatnými. To je ten najsilnejší a najviac inšpirujúci pocit vôbec.

2. Dodá ti to sebadôveru a uznanie

My všetky milujeme sebavedomých a charizmatických ľudí. Súcit je taktiež dôležitý, no keď sa ľudia potrebujú s niekým porozprávať, zvyčajne vyhľadávajú silného a spoľahlivého človeka. Ľudia, ktorí sa majú radi, s väčšou pravdepodobnosťou majú tiež lepšiu prácu, povýšenie či viac priateľov a obdivovateľov.

Šťastná, usmiata žena

3. Vyhneš sa výčitkám svedomia

Výčitky, ľútosť a pocit hanby sú tie najhoršie pocity, aké môže človek zažiť. Mať rada samú seba znamená byť menej úzkostná, smutná a s menšou tendenciou stresu a sebamučenia.

4. Budeš krajšia

Je to naozaj jednoduché. Namiesto trápenia sa so svojimi slabosťami a nedokonalosťami sa sústreď na svoje silné stránky. Každá z nás si nájde na svojom tebe nejaké nedostatky, no niektoré veci zmeniť nevieme a preto by nás nemali ani trápiť. Napríklad – si nižšieho vzrastu a k tomu nemáš rada opätky? No a čo! Určite máš krásnu postavu, oči, či úsmev. Všímaj si tieto plusy a uvidíš, že tvoja výška ti zrazu prestane úplne vadiť.

5. Je viac pravdepodobné, že budeš mať lepší rodinný život

Ak sa máš rada, určite vieš, čo si zaslúžiš – v tom prípade so sebou určite nenecháš zle zaobchádzať. Tento postoj je veľmi dôležitý pre zdravý rodinný život.

6. …a šťastnejšie deti

Deti sa vždy snažia kopírovať správanie, vystupovanie a názory rodičov.. Vlastne takmer všetko. Schopnosť milovať je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by si mali deti osvojiť. No bude to nemožné, ak to u svojich rodičov neuvidia – preto ak sa máš rada, stávaš sa prospešným príkladom pre svoje deti. Výskumy tiež dokázali, že úspech a šťastie dieťaťa vo veľkej miere závisí od skúseností a zážitkov z detstva. Tak nezabudni, že ak chceš svoje deťúrence naučiť, aby sa mali radi, musíš začať od seba.

7. Tvoj život sa zmení… k lepšiemu

Ak sa zamilujeme, všetko okolo nás sa stáva oveľa krajším či čarovnejším a zamilovať sa do seba samej nie je žiadnou výnimkou. Umožní ti to pozerať sa na veci, ľudí a život z inej, lepšej perspektívy. Všetko sa zakladá len na tvojom vnímaní, a tak sa môžeš rozhodnúť, či seba a celý svet mať rada budeš alebo nebudeš.

“Sebaláska” z teba môže urobiť lepšieho človeka. Môže ti zlepšiť psychický, fyzický a emocionálny stav. Tak to skús a uvidíš, ako si tým pritiahneš do života viac príjemných ľudí a krásnych situácií.

Tak čo, presvedčil ťa tento zoznam dôvodov, prečo milovať samú seba?

Zdieľať: