Akcia čoskoro končí

6 chýb pri úprave vlasov, kvôli ktorým vyzeráš staršie!

Zdieľať:

Ani jedna z nás určite nechce vyzerať na svoj vek staršie (a ak áno, tak nás to raz prejde). Často ale volíme také účesy, ktoré robia presný opak. Takým strihom je potrebné sa vyvarovať! Preto ti prinášame skvelé omladzovacie alternatívy, s ktorými sa ti podarí vrátiť čas.

1. Máš príliš krátky strih vlasov

“Ak sú tvoje vlasy zdravé a husté, nemáš žiaden dôvod na ich prílišné skracovanie len preto, aby vyzerali primerane tvojmu veku,” tvrdí to Thom Priano, uznávaný newyorský kaderník. Ak ale chceš ísť nakrátko, vlasy nos mierne strapaté – vyzerá to štýlovo a údržba bude oveľa jednoduchšia. Strihanie vlasov

2. Tvoje vlasy sú príliš dlhé

Nadmerná dĺžka ťahá tvoje vlasy dolu, čím sa zvýrazňuje nevyhladenosť tvojej tváre (alebo anti-facelifting). Najhoršie sú na tom dlhé a neforemné vlasy, ktoré sa neesteticky rozdeľujú do rôznych prameňov. Čo sa týka vhodnej dĺžky, pouvažuj nad postrapateným strihom končiacim pod kľúčnou kosťou, odporúča ti ho aj uznávaný newyorský kaderník Paul Labrecque. “Asymetrické, no dokonalé tvary odvádzajú pozornosť od vrások,” dodáva.

3. Bojíš sa zosvetlenia

Držať sa silou mocou čiernej farby ako uhoľ ti môže pridať na veku. Pri extrémne tmavých vlasoch je totiž na bielej pokožke hlavy oveľa viac vidieť riedkosť vlasov. Čierne kadere tiež vrhajú na tvoju pleť rôzne tiene, čím sa môžu vrásky len zvýrazniť, hovorí Gary Howse, majiteľ salónov v Seattli. Namiesto toho skús farbu svetlejšiu o dva či tri odtiene, tvrdí kaderníčka Sharon Dorram pôsobiaca v New Yorku. Môžeš tiež vyskúšať teplejší odtieň, napríklad ak máš studený hnedý odtieň, zvoľ si namiesto neho niečo krémovejšie čokoládové.

4. Nevytváraš kontrast

“Vlasy podobného tónu ako tvoja pleť ťa robí bledšou,” hovorí Louis Licari, celebritný kolorista so salónmi v New Yorku a Beverly Hills. Trochu kontrastu tvoju pleť určite rozžiari. “Ak si príliš svetlý typ, skús sýtejšie, karamelové farby,” tvrdí Priano.

5. Nevieš, čo máš so sivými vlasmi robiť

Sivé vlasy ti nemusia hneď pridať 10 rokov navyše len v tom prípade, ak si udržíš ich žiarivú farbu. “Zožltnuté sivé vlasy sú tak strašné ako zožltnuté zuby,” hovorí Howse. Zabráň matnému vzhľadu tvojich šedín používaním správnych, lesk zvýrazňujúcich výrobkov s UV filtrami. Na vlasy, kde prevláda sivá farba, použi šampóny s modrými alebo fialovými podtónmi, ktoré neutralizujú žltú farbu. Ak sa žltej nevieš zbaviť (vtedy má už vlas tendenciu obelieť), Howse odporúča nafarbiť vlasy prirodzeným svetlým blond odtieňom, ktorým sa vyhneš efektu zostarnutia.

6. Volíš extrémny strih

Príliš odvážny strih či farba ti môže pridať na veku. Kaderníci to prirovnávajú k noseniu príliš módneho oblečenia či prehnanému líčeniu. Nechaj sa unášať svojím vlastným štýlom bez toho, aby si sa stala otrokyňou najnovších trendov. “Pozri si fotografie celebrít v tvojom veku s krásnymi účesmi,” hovorí Howse. “Potom ich ukáž svojmu stylistovi.” Ofina je ďalším spôsobom ozvláštnenia tvojej rutiny: “Obvykle vďaka nej ľudia vyzerajú mladšie,” hovorí Howse. Predtým ale odporúča malý test: postav sa pred zrkadlo, daj si ruku na čelo a potom ju daj preč – čo sa ti páčilo viac? Ak už budeš pre ofinu pevne rozhodnutá, zvoľ ju hustú (nie tenkú) a nech siaha do prostriedku obočia. Alebo skús dlhšiu ofinu na stranu. V prípade, ak máš neposlušné či príliš pevné kučery, musíš, bohužiaľ, upustiť od oboch možností.

Zdieľať: