Akcia čoskoro končí

4 SOS (beauty) triky pre unavené oči!

Zdieľať:

Unavené oči

Aj tebe sa už stalo, že si po preflámovanej noci potrebovala na druhé ráno vyzerať tip top? Opuchnuté oči, výrazné kruhy pod očami, unavený pohľad ťa však pri pohľade do zrkadla okamžite prezradili? Ak áno, tieto expresné SOS triky pre unavené oči budeš milovať!

1. Bylinkový obklad

Jedným z TOP trikov na unavené oči sú bylinkové obklady, ktoré nezaberú veľa času.

Ako na to? Zalej 2 vrecúška bylinkového čaju (zeleného, čierneho, kamilkového…), nechaj krátko lúhovať a následne vrecúška odlož na pár minút do mrazničky. Vychladené vrecúška prilož na 5 minút na oči. Tie budú okamžite oddýchnuté a svieže, zmierni sa opuch.

2. Extra chlad

Na opuchy najlepšie funguje chlad, ktorý ich potlačí.

Ako na to? Jedným z trikov je priloženie lyžičiek, ktoré si na noc uložila v chladničke.  Zo sveta hviezd je dobre známy nasledujúci trik: vymeň svoj očný krém za očný gél. Gél uskladňuj v chladničke čím zvýšiš jeho účinky. Aplikuj ho bruškami prstenníkov krúživými pohybmi.

3. Stop červenej

Červené oči sú častým príznakom prebdenej noci. Kľúčovým slovom je v tomto prípade hydratácia.

Ako na to? Prvou pomocou ešte pred použitím korektora je výživný hydratačný krém a hydratácia z vnútra. Okamžite po zobudení vypi pohár čistej vody a počas dňa dbaj na pravidelný pitný režim. Trikom pre rozjasnenie pohľadu sú aj očné kvapky, ktoré navodia svieži žiarivý pohľad.

4. Minimum make-upu

Únava sa najčastejšie prejavuje práve v okolí očí a to v podobe vystúpených vrások a liniek. V snahe zamaskovať unavené oči siahame najčastejšie po obľúbenej dvojke: make-upe a korektore.

Ako na to?  Chyba akú mnohé ženy robia je, že neváhajú pridať 2-3 vrstvy make-upu či korektoru navyše. Platí však, že čím viac vrstiev, tým skôr začnú zaliezať do jemných vrások. Pri výbere make-upu voľ radšej tie ľahšie a menej vstiev. Snaž sa odpútať pozornosť od očí napr. výrazným rúžom.

Aké sú tvoje SOS (beauty) triky úpre unavené oči? Podeľ sa s nami v komentári.  

Zdieľať: