Akcia čoskoro končí

4 Make up tipy a triky pre suchú pokožku

Zdieľať:

Suchá pokožka

Ak máš suchú pokožku vieš, aké to naozaj je bojovať so suchými miestami. Niekedy nezáleží na tom, aký úžasný make up použiješ, suché miesta sa po pár hodinách objavia. Suchá pokožka nie je niečo, čo sa dá vyliečiť zo dňa na deň; kľúčom k udržaniu úžasnej pokožky je práve to, ako sa o ňu staráš a to neplatí iba o suchej pokožke. Ja sama mám suchú pokožku a preto sa chcem s tebou podeliť o tipy a triky, ktoré pomohli mne.

1. Make up dňa zmiešaj s olejom, ktorý používaš na tvár

Samozrejme, že treba mať ľahkú ruku, pretože sa rýchlo môže stať, že prekročíš hranicu. Ak ale primiešaš to správne (malé) množstvo, pokožka dostane extra hydratáciu a ty sa vyhneš nepríjemným suchým miestam.

2. Použi podkladovú bázu ktorá má hydratačné účinky

Primer by nikdy nemal chýbať vo výbave tých, ktoré majú mastnú pokožku. Prekvapujúco, to ale platí aj o suchej pokožke. Samozrejme, že je potrebné si vybrať podkladovú bázu, ktorá zodpovedá typu pleti, ak nájdeš tú správnu, suchá pokožka a make up budú nerozluční kamaráti.

3. Namiesto make upu použi BB krém, alebo krém s jemným odtieňom

BB krémy sú momentálne všade, takže by nemal byť problém nájsť ten správny. Ak si nie si istá, najjednoduchšie riešenie je siahnuť po kréme, ktorý má jemný odtieň. Pokožku nie len hydratuje ale dodá jej aj vylepšený no-make up-make up-look, ktorý je momentálne veľmi in.

4. Používaj pleťové masky minimálne raz za týždeň

Pleťové masky naozaj nie sú žiadny výmysel a každá, ktorá ich začala používať pravidelne vie, že dokážu zázraky. Z vysušenej, zaťaženej pokožky dokážu vytvoriť nádhernú, jemnú pokožku, na ktorú sa nebudeš vedieť prestať pozerať. Hydratáciu preto naozaj netreba podceňovať a ak chceš ísť ešte o stupienok vyššie, mala by si vyskúšať “nočné pleťové masky”, ktoré sa aplikujú na pleť pred tým ako ideš do postele. Ráno jednoducho zvyšky z tváre opláchneš. Ver mi, budeš naozaj veľmi prekvapená.

Máš suchú pokožku? Aké iné tipy poznáš na jej zamaskovanie? 

Zdieľať: