Akcia čoskoro končí

3 superúčinné homemade masky pre posilnenie rastu vlasov

Zdieľať:

Domáca maska pre posilnenie rastu vlasov je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť ich oslabovaniu, poškodzovaniu a následnému vypadávaniu. Zaistíš ňou optimálny rast vlasov. A najideálnejšou voľbou je siahnuť po prírodných produktoch, z ktorých si takúto masku môžeš jednoducho vyrobiť.

Vlasová maska s rozmarínom

Táto doslova čarovná bylinka zanechá tvoje vlasy mäkké, jemné a zároveň stimuluje ich rast. Celkovo ich posilní  a stimuluje aj vlasovú pokožku, čo znamená, že pre rast vlasov má rozmarín naozaj blahodárne účinky.

INGREDIENCIE:

2 lyžičky suchých rozdrvených lístkov rozmarínu

300 ml vody

POSTUP: 

Množstvo ingrediencií môžeš prispôsobiť dĺžke. Vlasy opláchni touto zmesou a následne jemne masíruj. Začni pri končekoch a postupuj smerom ku korienkom. Maska je úplne ľahká, vlasy vôbec nezaťažuje, a preto nie je potrebné zmývať ju. Masku môžeš aplikovať 1-4x týždenne, v závislosti od miery poškodenia. Rozmarín zoženieš takmer v každom obchode s potravinami.

Banánová maska na vlasy

Banány sú veľmi bohatým zdrojom draslíka a vitamínov A, E a C. To z nich robí ideálnu voľbu pre ošetrenie vlasov. Tie totiž potrebujú všetky spomenuté vitamíny pre zdravý rast a pevnosť. Táto vlasová maska je obzvlášť jednoduchá a nenáročná.

INGREDIENCIE 

1 olúpaný banán rozmixovaný na kašu

POSTUP:

Mäkký zrelý banán ošúp a zmixuj na kašu. Následne ho vmasíruj do vlasov aj pokožky hlavy a prikry plastovým vreckom. Pre bezchybný výsledok ešte vlasy zabaľ do horúceho uteráka. Použiť môžeš aj fén, aby vlasy absorbovali všetky živiny. Masku nechaj pôsobiť približne 20-30 minút. Napokon vlasy opláchni, ak si banán vymixovala dohladka, oplachovanie by malo byť jednoduché. Túto masku môžeš tiež vylepšiť pridaním olivového alebo mandľového oleja. Postačí, ak budeš masku aplikovať na vlasy raz týždenne.

Vlasová maska z ovsených vločiek

Túto masku si priprav v krátkom predstihu, aby ovsené vločky trochu zmäkli. Výsledok stojí za to.

INGREDIENCIE: 

1/2 šálky ovsených vločiek

1-2 polievkové lyžice mandľového oleja

1/4 šálky mlieka

POSTUP:

Pomer ingrediencií si pokojne uprav v závislosti od dĺžky vlasov. Všetko zmiešaj dohromady a poriadne si rozčeš vlasy. Masku aplikuj na suché vlasy smerom od korienkov ku končekom. Nechaj pôsobiť 1-20 minút a následne opláchni teplou vodou a šampónom ako obvykle. V závislosti od miery poškodenia vlasov môžeš túto masku aplikovať raz týždenne, alebo raz za dva týždne.

Aký je tvoj domáci recept pre posilnenie a urýchlenie rastu vlasov?

 

Zdieľať: