Akcia čoskoro končí

3 pravidlá intímnej hygieny, ktoré by mala poznať každá žena!

Zdieľať:

Intímna hygiena

Čistota je kľúč ku sviežosti a bezstarostnému životu. Každá z nás vie, ako si má umývať tvár, telo alebo vlasy. Málokedy sa všat diskutuje o hygiene intímnych partií. A práve to by sme mali ovládať, aby sme sa vyhli zbytočným zdravotným komplikáciám. Pozri si 3 jednoduché pravidlá intímnej hygieny.

1. Umývanie na prvom mieste

Vzhľadom na to, že sú intímne partie veľmi citlivé je riskantné používať sprchovacie gély alebo mydlá. Môže to vyvolať podráždenie, alegriu prípadne iné zdravotné problémy. Napríklad zložka Triclosan, ktorá je obsiahnutá v niektorých produktoch spôsobuje zníženie odolnosti voči baktériám.

Najlepší spôsob, ako si budeš istá, že prípravok na umývanie nebude škodlivý, je používať práve produkt, ktorý je určený na intímnu hygienu. Úroveň pH v intímnych oblastiach je kyslejšia než zvyšok pokožky, a to sa mení počas celého menštruačného cyklu. Kvalitné produkty na intímnu hygienu sú vyrábané práve na základe tohto faktu.

Napríklad Emulzia Gentle Day® má hodnotu pH 5 – 5, 5, čo zodpovedá prirodzenému prostrediu intímnych partií, nedráždi sliznicu, obnovuje prirodzenú rovnováhu a posilňuje obranyschopnosť.

emulzia-baner

2. Jemnosť

Čistenie a odstraňovanie odumretých buniek na koži spôsobuje, že je pokožka jasná. Takéto drsné čistenie pomocou sprchovacej hubky je však vhodné iba pre pokožku paží, nôh alebo trupu. Textúra hubky by mohla narušiť mikroflóru v intímnych partiách a tým sa zvyšuje množstvo baktérií. Takže na umývanie intímnych miest ti postačí ruka.

3. Menej je viac

Musíme si uvedomiť, že naše telo neustále balancuje, aby sa prispôsobilo aj najmenším zmenám. Preto je dobré mať svoju rutinu, či už v umývaní alebo v používaní prípravkov na umývanie intímnych miest. Pretože časté výkyvy z normálu (ako napríklad testovanie rôznych produktov alebo používanie príliš veľa produktov) môže viesť ku infekciám, pocitu sucha a nepohodliu.

Na naše intímne zdravie pôsobí aj strava, stres alebo napríklad návšteva bazéna. Tieto faktory narúšajú rovnováhu pH intímnej mikroflóry. A práve správna emulzia ťa dokáže nepríjemného pocitu v intímnych partiách. Emulzia Gentle Day je prispôsobená potrebám intímnej hygieny, práve preto, že obsahuje prírodnú kyselinu mliečnu, výťažky z aloe vera a brusníc.

Kyselina mliečna má hydratačný účinok a obnovuje mikroflóru.

Extrakt z aloe vera chráni pokožku, zmierňuje podráždenie a hydratuje.

Extrakt z brusníc obsahuje množstvo vitamínov ako napríklad vitamínom C, ktorý je dôležitý pre elasticitu pokožky, funguje ako antioxidant a má dezinfekčné a stimulujúce účinky

Produkty na Intímnu starostlivosť Gentle Day sú podľa mňa najlepšia voľba pre starostlivosť o intímne miesta. Všetky produkty sú ekologické a vyrobené pre naše zdravie.

baner-int

Zdieľať: