Akcia čoskoro končí

Zvýrazni svoje oči na maximum: Tu je 8 zaručených trikov

Zdieľať:

Očná linka môže byť niekedy tvoj najlepší kamarát, alebo aj najhorší nepriateľ. Jednoduché použitie očnej ceruzky blízko pri mihalniciach dokáže divy, ale existuje veľmi veľa trikov alebo tipov, o ktorých si možno sama nevedela. Preto dnes zistíš, aké sú tie najlepšie make up triky, ktoré zvýraznia tvoje oči.

1. Očnú linku si najskôr nakresli

Ak nie si profesionálka, očná linka môže byť zložitá, aj keď tekutá očná linka vydrží dlhšie a nerozmazávajú sa. Čo ja osobne rada robím je, najskôr si nakreslím čiaru s ceruzkou a potom ju len obtiahnem tekutou očnou linkou. Výsledok nie je len lepší, ale očná linka ostane na oku počas celého dňa a určite sa nerozmaže.

2. Jednoduchý očný make up

Ak si fanúšičkou jednoduchších lookov, toto je presne pre teba. Hornú očnú linku orámuj s čiernou linkou a spodnú očnú líniu s hnedou linkou. Rozmaž dostratena a výsledok je krásny a jednoduchý.

3. Otvor svoje oči

Make up triky s bielou ceruzkou sú veľmi dobre známe. Na vnútornú časť oka nanes bielu ceruzku. Toto naozaj pomáha a tvoje oči budú otvorenejšie a jasnejšie. Navyše, ak sú tvoje oči blízko pri sebe, nanes bielu ceruzku na časť viečka, kde sa horné a dolné viečko spájajú dokopy, najbližšie pri nose. Toto opticky oči posadí ďalej od seba.

4. Ak máš jemné obočie

Ak máš jemné obočie, najskôr použi ceruzku, ktorá je o pár odtieňov svetlejšia ako tvoje vlasy. Potom pokračuj s tieňom na obočie v odtieni rovnakom, alebo podobnom ako tvoje vlasy so štetcom, ktorý je určený na úpravu obočia. Nakoniec použi gél na obočie, ktorý všetko pekne upraví.

5. Maskara – pretože viac je viac

Keď používaš maskaru, neboj sa jej použiť veľa. Make up triky, ktoré v sebe zahŕňajú použitie vizitky, alebo karty, sú veľmi obľúbené pre ich jednoduchosť. Pri maskare prilož vizitku na horné viečko a nanes maskaru, ako by si normálne naniesla. Tvoje dokonalé očné tiene sa nepoškodia a mihalnice budú obalené v maskare z každej strany.

Nanášenie riasenky

6. Vnútorná očná linka

Do spodné viečko, do vnútornej oblasti očnej linky nanes ceruzku podľa toho, akú farbu chceš. Oči sa automaticky otvoria a pôsobia sviežejšie. Ja osobne rada na toto miesto používam zlatú ceruzku, alebo telovú. Pôsobí to prirodzenejšie, a zlatá zvýrazní modré oči.

7. Rozmazávanie

Rozmazávanie je presne to, čo potrebuješ, ak sa ti niekedy nepodarí urobiť rovnú líniu. Keď aplikuješ očnú linku, nie je to o tom, aby bolo všetko ako podľa pravítka, ale o tom, aby si prechádzala po už vytvorenej línií tam a späť.

8. Väčšie oči

Ak na celé horné a dolné očné viečko nanesieš čiernu ceruzku, oko sa opticky zmenší. Pre to, aby si tomuto zabránila, zastav v polovici oka a porovnaj si rozdiel.

Ak kdekoľvek na oči nanesieš tmavú farbu, dovolí ti to zmeniť tvar očí. Máš malé oči? Dymové líčenie je tvoj kamarát. Chceš oči predĺžiť? Urob si dlhšiu očnú linku! Ktoré z týchto make up trikov rada používaš? 

Zdieľať: