Akcia čoskoro končí

Vieš ako kombinovať farby? Tento farebný manuál ti pomôže!

Zdieľať:

Kombinovanie farieb je niekedy zložité, hlavne ak má človek málo času. Ak máš aj ty niekedy problém ako kombinovať farby, tak je tento manuál práve pre teba. Čítaj ďalej!

1. MODRÁ

Ak obľubuješ rôzne odtiene modrej, tak vedz, že ich najlepšie skombinuješ s jasnou žltou, zelenouhnedou či neutrálnou bielou.

Ako kombinovať farby

2. ČERVENÁ

Výraznosť červenej farby ľahko stlmíš s neutrálnou čiernou, bielou, béžovou, ale aj zaujímavejšou námorníckou modrou či fuchsiovou.

3. ZELENÁ

Zelená je farbou pokoja, harmónie a čistoty. V kombinácii s hnedou, žltou, modrou či čiernou skvele vynikne tento prírodný odtieň.

4. ŽLTÁ

Jasná, veselá žltá je ideálna na slnečné dni počas jari a v lete. S ktorými farbami však tvorí súlad? Sú to všetky odtiene modrej, ako aj zelená alebo biela a čierna.

5. ORANŽOVÁ

Nosiť oranžovú nemá odvahu každý. Napriek tomu, že táto farba krásne korešponduje s opálenou pokožkou, čo sa bude s blížiacim letom hodiť. S modrou, červenou, žltou, bielou a zemitými farbami tvoria skvelý pár.

6. FIALOVÁ

Fialová (orchid) bola hitom minulého roka a fanúšikov si udržiava stále. Spolu s námornícky modrou, ružovou, zelenou a bielou vyzerá veľmi sofistikovane a harmonicky.

7. SIVÁ

Sivá je veľmi neutrálna farba, hodí sa takmer ku všetkému bez ohľadu na daný odtieň. Ak však rada experimentuješ a móda je tvojou vášňou, skús skombinovať sivú s bielou, indigovo modrou, červenou a svetlo fialovou (orchid).

Na začiatok skús farby kombinovať opatrne, napr. prostredníctvom doplnkov. Bojíš sa obliecť do oranžovej, aj keď sa ti páči? Skús ju nosiť na statement náhrdelníku, šatke či topánkach, rovnako ako to robia aj slávne hviezdy. 

TIP: Vedeli ste, že farby v interiéri rovnako ovplyvňuju vašu náladu, spánok, produktivitu počas dňa? Pozrite si význam farieb a zistite o vašej domácnosti viac.

Zdieľať: