Akcia čoskoro končí

Tieto úžasné výhody prináša svieža, ranná sprcha

Zdieľať:

Zamyslela si sa niekedy nad tým, aká blahodárna dokáže byť osviežujúca ranná sprcha? Jej pozitívne účinky ťa určite prekvapia, pretože ich je oveľa viac než si možno myslíš. Na konci článku sama zhodnotíš, že kvôli ním sa naozaj oplatí vstať o pár minút skôr.

1. Posilní imunitu

Svieža ranná sprcha prospeje cirkulácii krvi, pomôže ti predísť srdcovým ochoreniam a problémom s pokožkou. Zlepší nielen tvoje celkové zdravie, ale posilní tiež tvoju imunitu a tak pomôže predísť ďalším chorobám.

Ranná sprcha

2. Prospeje kráse

Tento ranný rituál prospeje tvojej psychickej pohode a rovnako aj tvojmu zovňajšku. Čoskoro postrehneš, že tvoje vlasy sú krajšie, silnejšie, lesklejšie a pôsobia oveľa zdravším dojmom. Okrem toho takéto ranné osvieženie dokonale  naštartuje tvoj metabolizmus a v kombinácii s ranným cvičením ti pomôže efektívnejšie spáliť nadbytočné kalórie.

3. Lepšia ako káva

Nevieš si predstaviť kvalitný štart do nového dňa bez šálky kávy? Skús si dať pauzu od rannej dávky kofeínu a vymeň tento zabehnutý zvyk za sviežu rannú sprchu. Voda ťa totiž dokáže prebudiť lepšie než čokoľvek iné! Okrem toho z nej získaš dávku energie a dobrej nálady na celý deň.

4. Už žiaden stres a podráždenie

Pracovné vyťaženie a stresové situácie, ktoré na teba v práci striehnu ťa značne ovplyvňujú. Tak sa ráno môžeš budiť podráždená a nervózna. Zmy zo seba všetku negatívnu energiu osviežujúcou rannou sprchou. Studená voda má dokonca anti-depresívne účinky a tak vďaka nej môžeš do práce či školy prísť pozitívne naladená a s prehľadom zvládnuť všetky neočakávané situácie, ktoré ťa zastihnú.

5. Zanechá krásnu pokožku

Každá žena túži po bezchybnej, jemnej a na pohľad aj dotyk príjemnej pokožke. Či už je tvoja pokožka suchá, jemná, alebo hladká, aj ty ju môžeš mať dokonalú! Stačí, ak si každé ráno vyhradíš pár minút na nie veľmi teplú sprchu. Tvoje telo miluje a potrebuje vodu na to, aby bolo po celý deň spokojné a krásne.

6. Zlepší celý deň a navodí dobrú náladu

Takmer 90% žien na celom svete si nevie rannú sprchu vynachváliť. Prebudí, otvorí tvoje oči a dokonale naštartuje mozog, aby pracoval rýchlejšie a oveľa produktívnejšie. Táto blahodárna ranná procedúra ti pomôže vyvarovať sa stresu a depresiám. Ak si osvojíš práve takýto ranný rituál, určite sa čoskoro začneš na svet okolo seba pozerať z tej krajšej a svetlejšej perspektívy!

Vstaň každé ráno 15 minút skôr, cíť sa krajšie, zdravšie, uvoľnenejšie a buď aktívnejšia než kedykoľvek predtým! Svieža ranná sprcha ťa do nového dňa naštartuje lepšie než čokoľvek iné. Dodá ti chýbajúce sebavedomie a pomôže lepšie zvládnuť náročné, či stresové situácie. Určite nebudeš ľutovať o pár minút menej spánku, pretože zaručene ňou získaš oveľa viac než stratíš.

Zdieľať: