Akcia čoskoro končí

S týmito trikmi sa budú tvoje šperky opäť okuzľujúco jagať

Zdieľať:

Šperky

Určite vieš, že v tvojej kuchyni sa skrývajú prípravky a ingrediencie so širokou škálou možností ich využitia. Je výborne, že okrem rutinného všedného použitia, ktoré je na obale ich môžeš využiť viacerými efektívnymi spôsobmi! S týmito trikmi na oživenie a vyčistenie šperkov opäť dodajú aj tie tvoje každému outfitu čaro a šmrnc. Tiež možno s manželom vytiahnete svadobné obrúčky a budete ich znova s radosťou nosiť. Tak si pozri triky, ako šperkom vrátiť čaro. 

DOMÁCI ČISTIACI ROZTOK

Do keramickej misky daj alobal a naplň ju vodou. Pridaj jeden celý prášok do pečiva, lyžičku soli a trochu octu. Následne do misky ponor striebro približne po dobu piatich minút a potom šperk opláchni teplou vodou. Tento recept však nepoužívaj na šperky, ktorých súčasťou sú drahokamy!

VYSKÚŠAJ KEČUP

Tento nápad je možno trochu nevšedný, no kečup dokáže vyčistiť a rozžiariť striebro, meď aj mosadz! Stačí šperky poriadne natrieť, chvíľu nechať pôsobiť a následne opláchnuť teplou vodou.

MINERÁLKA A DRAHOKAMY

Namoč svoje šperky na celú noc do sýtenej minerálky. Ráno ich z vody vyber a vyutieraj dosucha. Výsledkom bude žiarivý lesk!

PROSTRIEDOK NA RIAD

V žiadnom prípade nemám na mysli, aby si svoje šperky pridala do umývačky riadu spolu s príbormi! Malá koncentrácia prostriedku na riad vo vode prinavráti stratenú iskru zlatu a perlovým šperkom.

SUPER-ÚČINNÉ PIVO

Stačí poriadne vyleštiť zlatý šperk čistou handričkou namočenou v pive. Budeš prekvapená z toho, ako pivo dokáže rozžiariť zlato! Takže ak máte s manželom zlaté obrúčky, tak práve pivo, im vráti lesk.

VODKA PRINAVRÁTI LESK

Vodka dokáže prinavrátiť lesk drahým kameňom ako sú diamanty, alebo krištáľové kamienky. Nalej vodku na čistú handričku a poriadne vyutieraj šperk.  Ak sú šperky obzvlášť špinavé môžeš ich rovno niekoľko minút nechať namočené v pohári s vodkou a následne ich vyutierať dosucha.

OKENA

Okenu, alebo teda čistiaci prostriedok na okná môžeš použiť na kryštalické kamene ako sú diamanty a rubíny. Najprv čistič nastriekaj na šperk a následne použi zubnú kefku s mäkkými štetinami a jemne ňou vyčisti šperk. Nepoužívaj tento trik na nepriehľadné kamene ako je opál alebo tyrkys, či organické skvosty ako perly.

PRAKTICKÁ RADA PRE TEBA:

Uskladňuj svoje šperky spolu s kriedou- absorbuje všetku vlhkosť, ktorá spôsobuje zakalenie šperkov.

Zdieľať: