Akcia čoskoro končí

Moje TOP 3 prírodné oleje, ktoré používam celoročne!

Zdieľať:

V súčasnosti sú prírodné produkty používané v kozmetike, predovšetkým prírodné oleje, na vrchole obľúbenosti. Mnohí ich používajú denno-denne a sú nadmieru spokojní. V tomto článku sa s vami podelím o svoje skúsenosti s prírodnými olejmi.

Posledné roky som si veľmi obľúbila používanie prírodných olejov pri starostlivosti o telo, vlasy či pleť. Prečo? Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade je to moja snaha obmedziť používanie kozmetických produktov obsahujúcich množstvo rôznych chemických látok, ktoré sa cez kožu či vlasy dostávajú do organizmu a okrem alergických reakcií môžu spôsobiť aj závažnejšie zdravotné problémy.

TOP 3 OLEJE

Aké oleje sa dostali do mojej TOP 3?

1. Kokosový olej pri starostlivosti o telo

Kokosový olej veľmi rada používam pri starostlivosti o telo. Vyskúšala som ho aj ako náhradu za hydratačný krém či masku na vlasy a ani tam nesklamal.

Ako používam kokosový olej:

  • najviac sa mi osvedčil na hydratáciu pokožky po sprche, keď je ešte mierne vlhká. Kokosový olej vlhkosť lepšie uzavrie v pokožke, ľahšie sa vstrebe a pokožka je krásne žiarivá, hebká a voňavá,
  • je vynikajúci aj pri opaľovaní. Používam ho keď už som mierne opálená a chcem bronz zvýrazniť. Pokožka sa ľahšie opáli a zároveň nie je vysušená.

2. Olivový olej pri starostlivosti o vlasy

Olivový olej patrí medzi tie mastnejšie oleje. Vďaka tejto jeho vlastnosti je ideálny na intenzívnu hydratáciu, preto ho neváham použiť na suché končeky vlasov.

Ako používam olivový olej:

  • olivový olej si nanesiem prstami do suchých koncov vlasov a nechám pôsobiť minimálne hodinu. Olejom nešetrím. Následne si vlasy klasicky umyjem. Končeky sú vyživené a lesklé,
  • raz za čas si urobím intenzívnu masku na vlasy. Olej si zvyčajne nanesiem pred spaním do dĺžok, na končeky a dôkladne vmasírujem aj do pokožky hlavy. Nechám pôsobiť celú noc a ráno umyjem.

3. Olej z hroznových jadier pri starostlivosti o pleť

Keďže mám normálnu až suchú pleť, hydratácia je u mňa veľmi dôležitá. Oleje sa mi preto osvedčili, no na tvár som si najviac obľúbila olej z hroznových jadier, pretože je spomedzi všetkých olejov najmenej mastný, ľahko sa vstrebe a pritom skvele hydratuje.

Ako používam olej z hroznových jadier:

  • zvyčajne poslúži ako náhrada hydratačného krému, tak cez deň ako aj v noci. Používam malé množstvo oleja po vyčistení tváre, na mierne vlhkú pokožku. Olej sa tak rýchlejšie vstrebe a pokožka je krásne hydratovaná a svieža.
  • dobré skúsenosti s týmto olejom mám aj ako s intenzívnou pleťovou maskou, keď je moja pleť suchá a unavená. Najprv použijem jemný peeling, následne nanesiem olej na suchú pokožku a nechám sviaknuť. Pleť je za pár hodín ako nová.

Tip: Ak ťa zaujíma viac o skvelých účinkoch oleja z hroznových jadier, tak sleduj Akadémiu krásy aj naďalej. Čoskoro sa dozvieš viac. 

Toto boli moje TOP 3 prírodné oleje, ktoré ma nikdy nesklamú a používam ich naozaj celoročne. Aké máš skúsenosti s prírodnými olejmi ty? Ktoré sú tvoje obľúbené?

Zdieľať: