Akcia čoskoro končí

Tieto 4 éterické oleje vyliečia najčastejšie choroby

Zdieľať:

Rovnako ako mnoho ďalších druhov medicín, sú éterické oleje skvelým spôsobom ako si môžme zlepšiť celkovo zdravotný stav, liečby prechladnutia, náznaky chrípky, upokojiť si nervy, pozdvihnúť náladu a celkovo vytvoriť si svet, ktorý všade okolo vonia lepšie.

Éterické oleje sú v podstate sústredené kvapaliny, ktoré obsahujú kľúčové látky z rastlín.  Boli použité pred stovkami rokov ako bezpečné a účinné lieky. Existuje celý rad spôsobov, ako éterické oleje využiť, ale najčastejšie formy zahŕňajú destilácie za studena. Pokiaľ ide o aromaterapiu  potravinárskej kvality, éterické oleje nie sú nevyhnutne potrebné. Existuje mnoho rôznych druhov éterických olejov, ktoré môžu byť použité na zmiernenie všetkých druhov chorôb, ale nasledujúce 4 éterické oleje môžu byť použité v mnohých rôznych spôsoboch ako podporiť naše zdravie.

1. Tea tree oil

Pôsobí antibakteriálne a antimikrobiálne. Tea tree olej je prírodné antiseptikum, čo znamená, že môže byť použitý na liečbu rán a popálenín. Menšie klinické výskumi  zistili, že tea tree olej možno použiť pre liečenie rán a bakteriálnych infekcií, o čom domorodí obyvatelia Austrálie vedeli celé roky. Čajovník ti pomôže vyliečiť problémy s chodidlami. Je známy svojim pôsobením proti plesniam, zmierňuje príznaky mykózy nôh, vrátane zápalu, svrbenia a pálenia. Tea tree vám nepochybne pomôže vyriešiť nepríjemnosti s jednou alebo dvomi malými vyrážkami.

2. Mätový olej

Je vynikajúci osviežujúci a tonizujúci prostriedok. Vôňa mäty priepornej obnovuje silu, odstraňuje nervovú podráždenosť a prejavy únavy. Olej z mäty po pridaný do masážneho krému napomáha pri bolesti hlavy, svalovú a menštruačnú bolesť, zlepšuje celkovo zdravotný stav, zmierňuje podráždenie žalúdka a znižuje zápal.

2. Mätový olej

3. Klinčekový olej

Takzvaný zázrak pre boľavé zuby (odporúčame aj pre malé deti na potieranie pri bolestí ďasien), podporuje hojenie rán. Olej znižuje citlivosť postihnutého miesta, zmierňuje svrbenie a regeneruje pokožku. Dá sa využiť aj v aromaterapii kde nám pomáha pri liečení dýchacích ciest. Výskumy ukazujú, že klinčekový olej vykazuje výraznú aktivitu proti kožným baktériám, ktoré spôsobujú akné.

3. Klinčekový olej

4. Vanilkový olej

Jeho vôňa je podobná vanilkovej sviečke, len o čosi lepšia. Vanilkový olej si môžeme pridať do rôznych masážnych krémov. Upokojuje nám nervy a pomáha nám pri relaxácií po náročnom dni.

4. Vanilkový olej

Zdieľať: