Akcia čoskoro končí

Rockabilly Woman: Lucia Sládečková Vyžarovanie je krása!

Zdieľať:

Nádherná a talentovaná make-up artistka a hairstylistka, milovníčka pin-up líčenia, tetovania a šiltoviek. Svojím štýlom vás očarí. Lucid style.lucid_style_3

Venuješ sa práci make-up artistky, kedy si presne vedela, že: aha šminky a líčenie, to je moje?
Prvé príznaky boli už na strednej škole, kde som na internáte líčila kamarátky, farbila vlasy, robila nechty. Dostala som na týždeň vreckové a po týždni, keď pre mňa prišla mamina jej slová zneli: „Lucia, čo si si zase kúpila? Schudla si..“ (smiech) vytiahla som ďalšie šminky do zbierky.

Aké boli tvoje úplne prvé začiatky v líčení?
Začiatky boli fajn, keďže som ponímala vizáž ako hobby popri práci, neskôr som si urobila živnosť a rozhodla sa vyskúšať to na plno. Vtedy prišiel menší zlom, neboli stále zákazky a myslela som, že opäť začnem pracovať v medicínskej sfére. Ďakujem za veľkú podporu ľuďom, ktorí mi veľmi fandili.

Preferuješ v líčení výrazné obočie, prečo?
Áno, presne tak.. Obočie a vlasy dodávajú prirodzený rešpekt. Obočie má byť dokonalé, denne si ho tvarujem a na tento úkon sa teším každé ráno, keď vstanem.

Ktorá kozmetika je pre teba NO.1.?
Uff, rada by som vyjadrila obdiv jednej značke, ale kombinujem značky z dôvodu, že v každej si nájdete niečo, čo preferujete.

Si milovníčka rockabilly, pre mňa osobne jediná svojho druhu, prečo práve rockabilly?
Wau, ďakujem!!! Je to štýl, ktorý môžem zakomponovať do denného života aj na Slovensku, no odvážila som sa prejaviť až keď som bývala v Prahe. Boli aj vtipné situácie, keď si ma starší ľudia fotili, pripomínam im svoje „mládí“. Často mi ocino hovorí, že mu pripomínam štýl z obdobia, keď bol malý chlapec a každý rád spomína… Našla som sa v tomto štýle.

lucid_style_1

Čo ťa najviac baví na tvojej práci?
Baví ma spoznávanie ľudí, baví ma, že ľudia si žiadajú Lucid Style, bavím sa denne.

Aké sú odporúčania, aby ženy vyzerali lepšie?
Starať sa o pleť! Používať krémy, dobrý make-up, dobré líčidlá. Nezanedbávať sa aj keď máme denne množstvo povinností. Na to, aby sme vyzerali dobre nepotrebujeme hodiny v kúpeľni. Moje absolventky kurzov to pochopili tiež.

Čo pre teba znamená krása?
Je to obal, ktorý si všimnem ako prvé, nie každý má možnosť spoznávať danú osobu. Je veľmi potrebné aby ste urobili na každom stretnutí dobrý dojem. Aby si Vás zapamätali. Ako druhá dôležitá vec je vyžarovanie a to je tá krása.

lucid_style_5

Aké chyby robia ženy najčastejšie v líčení?
Používajú nesprávny make-up, väčšina z nás máme problém s obočím a ich tvarovaním ešte z minulosti. Určite poznáte prípady: „kedysi mi vytrhali obočie a už mi nerastie.“ Sú to väčšinou najdôležitejšie miesta, ktorými by sme vedeli vytvarovať obočie. Nevadí, všetkému vieme pomôcť a ja som aj za spôsob permanentného make-upu, onedlho ho zakomponujem do ďalšej možnosti poskytovaných služieb.

Aké líčenie uprednostňuješ v súkromí?
Ja milujem výrazné očné linky, takže toto je môj štýl od strednej školy. Stále je moderný a dokonca v rockabilly je dominantný. Linka nikdy nebude out! Ďalšia dôležitá vec sú pery. Rada nosím červený rúž.

Najlepšia kozmetická vychytávka podľa teba je?
Dlhotrvácne rúže, v zime sneží, v lete sa potíme. Môžem jesť, piť a večer mám problém zotrieť ho.

lucid_style_2

Aké je dokonalé líčenie podľa Lucky?
Dokonalé? Heehh.. prirodzený odtieň make-upu, upravené obočie, správne použitý korektor. Čo je momentálne veľkým hitom sú výrazné pery. Čoraz častejšie stretávam dievčatá, ženy, ktoré sa vedia primerane o seba starať a vyzerajú skvele!

Spolupracuješ aj pri svadbách, uprednostňuješ výrazné svadobné líčenie alebo jemnejšie?
Svadby mám najradšej, nasávam emócie počas líčenia. Komunikujem s nevestami a na skúškach to nechávajú na mne, poprípade mi ukážu typ účesu. Ja uprednostňujem výraznejší typ líčenia. Každá z nás chce byť iná, krajšia a snažím sa vyzdvihnúť ich krásu.

Máš skvelú postavu, pracuješ aj ako modelka, prezraď tajomstvo, ako sa o seba staráš?lucid_style_4
Momentálne pracujem neustále, mám minimum voľného času. Som bývalá tanečníčka a pamäť svalstva funguje aj u mňa. Mala som obdobie, keď som chodila do Bratislavskej Boxerne v Petržalke, ale opäť nestíham pravidelne.

Akú módu preferuješ v svojom súkromí?
Je to Rockabilly. Mám rada účesy, líčenie, šaty z toho obdobia. Ale mám obdobie, keď nosím šiltovky, ale typ snapback. Cítim sa v tom skvele.

Kde čerpáš inšpiráciu pri svojej tvorbe?
Inšpirácia je internet, trávim pri počítači naozaj veľa času. Je to pre mňa forma relaxu a všetko, čo ma zaujme si odfotím, alebo uložím do špeciálneho priečinku.

Nedá sa nevšimnúť si, že miluješ tetovania, plánuješ aj nejaké nové tetovanie?
Tetovanie je moja súčasť, plánujem ďalšie, pravdaže. Neskutočne sa už teším! Je to síce bolestivých pár hodín ale stojí to za to.

Ako relaxuješ vo voľnom čase?
Relaxujem veľmi zriedka. Ak sa to náhodou stane, trávim ho s mojou najväčšou láskou. Je ňou synovec Sany, alebo v Prahe s priateľom, kde sa taktiež snažím o pôsobenie pod značkou Lucid Style.

Aké projekty chystáš do budúcnosti?
Rada by som zahrnula do portfólia pin-up módu ako celok. Mám rozpracovaný projekt, chýba mi už len kapitál (smiech).
Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Fotografi: Michal Jakubec, Andrea Jacenkova, Mili Vigerova

Zdieľať: