Akcia čoskoro končí

Michal Sabo: Neprehliadnuteľný muž s originálnym štýlom

Zdieľať:

Michal Sabo bývalý moderátor rannej šou ZOO rozhlasovej stanice Europa2, muž štýlu a večný milovník Mickey Mousa, okrem toho aj spoluautor módnej značky NuPPL.michal-sabo1

Čím si chcel byť ako dieťa?
Vodičom autobusu. Vždy ma fascinovalo sledovať príchody a odchody spojov. Keď boli zverejnené nové grafikony, bol som schopný prestáť hodiny a hodiny pred cestovným poriadkom, aby som sa naučil názvy zastávok po poradí od prvej po poslednú. Keď som bol starší, rád som chodil autobusom z jednej konečnej na druhú a sledoval som cestu. Samozrejme, vždy som sedel vpredu, aby som mohol sledovať vodiča pri práci.

Keby si nebol moderátorom, bol by si?
Nemám rád keby bolo keby… Lebo ani pri svojom džobe neviem, čo bude zajtra. Uvedomujem si tiež, že možno o pár rokov si už uplatnenie na trhu nenájdem. Preto si robím zadné vrátka. Vidím sa za katedrou.

Ako vnímaš krásu?
Ako niečo, čo sa v našom svete veľmi preceňuje. Za krásne sú označované neprirodzené a umelé „objekty“. A naopak tie najkrajšie veci sú prehliadané. Jasné, rád sa pozriem na krásnu ženu, vkusné oblečenie a naleštené autá. No nič ma nerozcíti tak, ako východ slnka pri oceáne.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Ráno vstávam o 4:30, pretože sa potrebujem prebrať. Od šiestej do deviatej vysielam. Potom sa ešte trošku motkám v rádiu, ak je treba. Cez deň si trikrát do týždňa zacvičím, veľa čítam a pátram po inšpirácii. Mám popri rádiu aj ďalšie pracovné povinnosti. Sem-tam moderovania firemných akcií. No nemám žiaden fixný režim. Som pánom svojho času. Rád sa však zamestnávam rôznymi aktivitami. Nerád stagnujem. A keď chcem stagnovať, tak spím.

Aký štýl obliekania preferuješ?
Ak by bolo po mojom, chodím stále v teplákoch a rozťahaných tričkách, mikinách s kapucňou alebo so šiltovkou na hlave. Nie vždy sa to však dá zlúčiť s požiadavkami povolania…

Je o tebe známe, že miluješ tričká s motívom Mickey Mousa. Kedy vznikla táto tvoja záľuba?
Mickey je môj najlepší kamarát už roky. Keď som v puberte prekonával komunikačný problém s ľuďmi a rebeloval som, on bol jediný, kto o mne vedel všetko. Prišiel mi taký nekonfliktný, spoľahlivý a nikdy ma nesklamal. Preto ho doteraz nosím všade so sebou…

Aký je tvoj splnený a nesplnený sen?
Splnil som si už desiatky snov. Od vzdelania, cez prácu, vzťahy, stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi, navštívené miesta. No keď budem veľký, chcem jeden celý rok cestovať. Aj to si splním.

Ako sa prejavuje tvoj záujem o módu?
Oveľa menej než by sa mohlo zdať. Nie som ani shopoholic. Nesledujem módne blogy. Neodpadávam z nových kolekcií. Môj záujem pre módu opadol po smrti Alexandra McQueena. Skončila tým jedna veľká éra.michal-sabo2

Čo pre teba znamená štýl?
Mám rád ľudí, ktorí sú iní než zvyšok. Môžu byť pokojne aj siví, len nech sú iní. Poznám veľa ľudí, ktorí sa napríklad neobliekajú štýlovo, ale sú takí unikátni svojim humorom, spôsobom vyjadrovania, myšlienkami, prípadne gestikuláciou, že si neviem predstaviť svoj život bez nich… Moja suseda napríklad otvorene neznáša ľudí. A robí to fakt očarujúco. Milujem ju za to!

Kým sa nechávaš inšpirovať?
Priateľmi. Máme okolo seba naozaj fascinujúcu a motivujúcu bublinu.

Ako by si sa charakterizoval?
Čestný, rozumný, spravodlivý, lojálny, ale komplikovaný.

Podľa horoskopu si Panna, charakterizuje ťa toto znamenie?
100 x 100 percentne. Na googltú.

Ako vznikol nápad na NuPPL?
Maja Zelinová sa rozhodla využiť dieru na trhu. Každý z nás – ja, Maja, Mária Čírová a Romana Škamlová – sa zameriava na vlastnú cieľovku. A zatiaľ sa to črtá ako dobrý ťah.

Prečo práve názov NuPPL?
Pretože sme „new people“ pre slovenskú módnu scénu.

Ako prebieha tvoj proces tvorby?
Brainstormujeme, kreslíme, pijeme kávu, kreslíme, jeme cheesecaky, kreslíme, pijeme prosecco, kreslíme, opäť pijeme prosecco. A potom máme zrazu prehliadku.

Pre koho je určená tvoja kolekcia?
Pre moje poslucháčky. Inšpiroval som sa nimi a naďalej chcem pre ne tvoriť. Veľmi dobre si s nimi rozumiem. A dosť dobre ich poznám.

Tvoja osobná múza je?
Mám ich viac. No najviac ma inšpiruje moja najlepšia priateľka Zuzka Šebová. Najkrajšia a najčistejšia bytosť v tejto galaxii.

michal-sabo3

Rád cestuješ? Aká je tvoja najobľúbenejšia destinácia?
Najradšej cestujem do Miami. Cítim sa tam ako doma. A svoju budúcnosť vidím práve tam. Zostarnem tam ako starý klubový maskot.

Tvoja predstava dokonalého relaxu je?
Spánok, sex, gumení medvedíci.

Akú hudbu počúvaš v súkromí?
Podľa nálady. A Boh mi je svedkom, že tie sa menia turbulentne. Mám v iPode všetko od opery, cez jazz, soundtraky, soul, rhytm and blues, hip hop, electro, world music, house, punk až po hardrock. Práve teraz počúvam Joni Mitchell.

Ďakujeme pekne za rozhovor a prajeme všetko dobré.

 

Zdieľať: