Akcia čoskoro končí

Návod: Ako opticky vyformovať čelo

Zdieľať:

Ľudská tvár je ako snehová vločka. Neexistujú dve rovnaké. Nie všetky sme však úplne spokojné s tou ktorou partiou našej tváre. Väčší nos, malé oči, plné líca, úzke pery. Možností je neúrekom, to vie každá. To čo však nevie každá z nás je, že sila líčidiel nám v tomto smere môže výrazne pomôcť. Dnes ti načrtneme spôsob ako opticky vyformovať čelo.

Na optické formovanie čela ti bude stačiť  len pár produktov:

  • tmavší korektor, prípadne make-up,
  • svetlejší korektor,
  • transparentný púder na zafixovanie

Ako opticky vyformovať čelo

1. Široké čelo

Pre tie, ktoré sú vlastníčkami širokého čela sa odporúča použiť tmavší korektor po oboch stranách čela. Nanes hrubší pás korektora v tenkej vrstve pozdĺž vlasovej línie, pričom časť nad čelom úplne vynechaj. Korektor dôkladne roztieňuj smerom do stredu čela. Korektor zapúdruj púdrom.

2. Vysoké čelo

Ak tvoje čelo zaberá väčšiu plochu ako je tretina tvojej tváre, máš vysoké čelo. Opticky ho dokážeš zmenšiť tak, že tmaví korektor nanesieš v tenkej vrstve pozdĺž vlasovej línie nad strednou časťou čela. Boky úplne vynechaj. Korektor vytieňuj do stratena a zapúdruj.

3. Nízke čelo

Opakom vysokého čela je čelo nízke. Na pomoc si tentoraz vezmi  korektor svetlejší ako tvoja pleť (použiť môžeš aj jemne rozjasňujúci, ktorý opticky rozširuje) a nanes ho do strednej časti čela. Dôkladne rozotri, aby si zakryla farebné prechody a nakoniec zapúdruj. Tmavý korektor tu vynechaj úplne.

4. “Srdiečkové” čelo

Majiteľky srdiečkového typu tváre vedia, že vzniknuté “kúty” vôbec nie sú estetické. Aj tu však pomôže korektor. Nanes tmavší korektor do “kútov”, dôkladne vytieňuj do stratena. Svetlejší korektor aplikuj do stredu čela a tiež vytieňuj. Všetko zafixuj púdrom.

Nízke, vysoké, úzke či široké. Teraz už vieš ako čelo vytvarovať pomocou líčidiel. A vôbec to nie je také zložité. 

Zdieľať: