Akcia čoskoro končí

Multifunkčná kozmetika (4. diel): Rúž na pery

Zdieľať:

Možno si ani neverila, že kozmetika má tak mnoho využití. V našej mini sérií sme ťa oboznámili s multifunkčnosťou ceruzky na oči, očných tieňovbronzéru či lícenky, dnes sa pozrieme bližšie na rúž na pery.

Rúž na pery je jedným z najstarších líčidiel na svete. Už Kleopatra si potierala pery zmesou tuku a rastlinných farbív pre krásne a zvodné pery. Odvtedy ubehlo veľa času, no rúž zostal obľúbencom miliónov žien po celom svete. A nie nadarmo, veď razom pozdvihne líčenie na novú úroveň. Vedela si však ako sa dá využiť aj inak?

rúž na pery

1. Lícenka

Krémovosť rúžu je ako stvorená na ľahkú a prirodzenú aplikáciu. Ale prečo sa obmedziť len na pery? Veď rúž poľahky premeníš na krémovú lícenku a vyčaríš tak na svojej tvári zdravý, svieži look akoby si strávila krásny deň na čerstvom vzduchu. Takáto náhrada lícenky je však vhodnejšia pre suchšiu pleť, ktorá nielenže jemne zafarbí, ale dodá aj potrebnú hydratáciu. Na tento účel sú vhodné všetky prirodzené odtiene marhuľovej, ružovej a červenej. Pre lepšiu trvácnosť zafixuj líčka transparentným púdrom. Podobne rúže využívali už naše mamy a babičky.

2. Bronzer

Leto síce pomaly skončilo, no ty túžiš udržať si opálený vzhľad čo najdlhšie. Čo však ak nie je po ruke tvoj obľúbený bronzér? Na scénu nastupuje hnedý rúž. Konkrétnejšie matný hnedý rúž. Prvá pomoc, keď nie je po ruke bronzér, no ty túžiš po tvári pobozkanej slnkom. Stačí aplikovať pod lícne kosti, poriadne rozotrieť dostratena a zafixovať púdrom. Navodenie letného opálenia ako na počkanie.

3. Rozjasňovač

Moderné líčenie sa už nezaobíde bez rozjasňovača (z ang.  highlighter). Dokáže navodiť sofistikované a svieže líčenie, ktoré pristane každej žene bez ohľadu na vek. Podstatou jeho používania je zosvetlenie tých partií tváre, na ktorých sa odráža svetlo. Mnohé svetlé nude rúže majú práve túto schopnosť odrážať slnečné svetlo. Aplikuj ich hlavne na miesto nad lícnymi kosťami a ponad hornú peru. Opticky si pomocou svetlejšieho rúžu či lesku dokážeš navodiť aj dojem plnších pier tým, že ho aplikuješ do stredu pier.

TIP NA ZÁVER: do kategórie líčenia a starostlivosti o pery patria aj lesky či balzamy. Vedela si však, že  v prípade núdze možno balzam či priehľadný nelepkavý lesk využiť aj ako fixátor obočia, ktorý dokonale zachytí chĺpky na svojom mieste?

Dnešný svet sa rozdeľuje na dve tábory – ten ktorý miluje a ten, ktorý nenávidí stálicu ženskej kozmetickej taštičky – rúž. Nech už patríš do ktoréhokoľvek tábora, nemôžeš rúžu poprieť jeho všestranné využitie. Aké máš skúsenosti s rúžom na pery ty? Skrášľuje len tvoj úsmev alebo si objavila aj ďalšie jeho možnosti?

Zdieľať: