Akcia čoskoro končí

Mrkva si s pokožkou rozumie: tieto fakty si o nej určite nevedela!

Zdieľať:

Mrkva a pleť

Keď sme boli malí, mama nás nútila jesť veľa zeleniny, napríklad aj takú mrkvu. Vraj má veľa vitamínov a budeme mať z nej  zdravé oči. Surová mrkva je skutočne veľkou zásobárňou telu prospešných látok, no že má pozitívny vplyv aj na krásu, to veľa z nás ani netuší.

1. Skvelý detoxikačný prostriedok

Mrkva (hlavne v surovom stave) obsahuje vysoké percento vlákniny a vody. Tie sú zodpovedné za celkovú detoxikáciu tela, hromadné odplavovanie toxínov, čo sa s troškou trpezlivosti prejaví aj na pleti.

2. Plná vitamínov a minerálov

Pleť pre svoje zdravie (a krásu) potrebuje veľký prísun vitamínov a minerálnych látok. Tých je v mrkve požehnane. Ide hlavne o  provitamín A, ale aj vitamíny B, C, D, E a K. Z minerálov sú to vápnik, horčík, železo, fosfor, kremík a síra.

3. Ochranca beta-karotén

Beta-karotén, farbivo obsiahnuté v mrkve, výrazne posilňuje obranyschopnosť pokožky proti nepriaznivému vplyvu UV žiareniu, ktoré je zodpovedné za nepekné pigmentové škvrny.

4. Prirodzene na vrásky

Vysoký obsah vitamínov a bohaté zloženie je prirodzenou prevenciou proti vzniku vrások. Mrkva dokáže účinne napnúť a vyhladiť pokožku tváre.

5. Vyrovnáva tón pleti

Pravidelná konzumácia mrkvy sa prejaví vyrovnaným a jednoliatym tónom pleti. V letných mesiacoch pomáha zvýrazniť a udržať prirodzené opálenie.

TIP: Pamätaj, že nadmerná konzumácia mrkvy môže spôsobiť nepríjemný oranžový nádych pokožky, preto to s ňou nepreháňaj. 

6. Silný antiseptický účinok

Mrkva je známa svojimi antiseptickými účinkami. Pomáha pri  kožných infekciách a ako súčasť domácich pleťových masiek bojuje proti vyrážkam a akné.

7. Výživa pre vlasy

Mrkva má blahodárne účinky aj na vlasy a vlasovú pokožku. Posilňuje vlasové korienky, vyživuje vlasovú pokožku a zabezpečí vlasom zdravie a lesk.

Mrkva je šikovným pomocníkom pri udržiavaní zdravia, ale aj krásy. Má mnoho pozitívnych vlastností, ktoré sa oplatí mať na pamäti, ak chceme našej kráse trošku dopomôcť. 

Zdieľať: