Akcia čoskoro končí

Líčenie pre okuliare – Tipy a triky, ktoré musíš poznať

Zdieľať:

Ak patríš k ženám, ktoré pravidelne nosia okuliare, určite vieš, že je niekedy problém násjť ten správny make up, ktorý by perfektne ladil s tvojimi okuliarmi. Našťastie pre teba, okuliare neboli nikdy viac šik ako sú teraz. Preto ti v dnešnom článku, líčenie pre okuliare, ukážem pár tipov a trikov, ktoré ti pomôžu, aby tvoje sa tvoje krásne oči nestratili za rámami okuliarov.

1. Očná linka

Práve očná linka by mala byť tvoj najlepší make up kamarát, ak nosíš okuliare. Linka tvoje oči vyzdvihne a pritiahne všetku pozornosť na správne miesta. Je iba na tebe, akú formulu si zvolíš – gélovú linku, tekutú alebo ceruzku. Podľa môjho názoru (sama nosím okuliare), najlepšia je gélová očná linka – ľahko sa nanáša a ostáva celý deň. Jedno dôležité pravidlo – čím hrubšie sú tvoje rámy, aj tvoja linka môže byť oveľa hrubšia. Rovnako to platí aj opačne. Tenký rám – tenká linka. Tento malý trik vybalancuje a zharmonizuje tvoj celkový vzhľad.

Líčenie pre okuliare

2. Rozmazaná očná linka

Ak sa ti zdá, že precízna očná linka na tvojich očiach vyzerá je príliš prenikavo a neprirodzene, skús aplikovať očnú ceruzku (čiernu, hnedú alebo sivú) na tvoje horné aj spodné viečko a jemne su rozmaž. Tento trik pomôže definovať tvoje oči bez toho, aby pôsobili prehnane. Ak máš ale problém s používaním týchto ceruziek, mám pre teba ešte jeden trik, ktorý ti pomôže pri aplikácií. Na zadnú stranu ruky aplikuj hrubú čiaru hnedou alebo čiernou ceruzkou. Potom použi tenký štetec, prejdi po tejto čiare štetcom na rozmazávanie očných liniek a aplikuj produkt na tvoje očné viečka. Pri aplikácii sa snaž dostať čo najbližšie k mihalniciam.

3. Vačšie a jasnejšie oči

Ak okuliare tvoje oči zmenšujú, mala by si použiť tieto triky. Do vnútornej časti spodného viečka (waterline) aplikuj farebnú očnú ceruzku, ktorá je podobná odtieňu tvojej pokožky (alebo jeden, dva odtiene svetlejšia). Toto pomôže tvojim očiam, aby vyzerali sviežo a viac otvorene. Ak chceš tvoje oči pozdvihnúť ešte viac, do vnútorného kútika oka nanes svetlý, glitrovaný očný tieň.

4. Jemné oči

Ak sa ponáhľaš, alebo si jednoducho radšej viac poleňošíš v posteli, tento trik je práve pre teba. Na očné viečko nanes jemný, neutrálny odtieň a pritiahni celú pozornosť na tvoje pery. Použi jasný, výrazný rúž alebo lesk na pery. Budeš zaručene vyzerať sviežo, moderne a šik.

5. Modrá očná linka

Ak chceš, aby tvoje očné bielka vyzerali belšie a sviežo, skús na vrchné viečko aplikovať modrú očnú linku. Nemusíš sa báť, ak nemáš modrú farbu očí, tento trik funguje s každou farbou. Modrá navy farba je skvelá náhrada za klasickú čiernu linku.

6. Dymové oči

Ak okuliare nosíš, alebo nie, smoky eyes sú vždy dobrá alternatíva. Improvizuj, hraj sa s farbami, glitrom a rozdielnymi tvarmi očnej linky. Toto zaučuje, že tvoje oči budú vyzerať skvelo pod okuliarmi.

Líčenie pre okuliare

7. Vyber si správny druh maskary

Ak nosíš okuliare, to neznamená, že maskara nie je pre teba. Omyl. Ty si práve tá, ktorá by ju mala používať každý deň. Neboj sa aplikovať aj väčšie množstvo vrstiev. Dobrá maskara pretransformuje tvoj vzhľad, viac otvorí oči. Jedinú vec si ale musíš pri výbere pamätať – snaž sa vybrať si vodeodolnú maskaru alebo maskaru, ktorá je odolná proti rozmazávaniu. Tieto druhy zaručia, že nič sa na tvoje okuliare neprenesie a nebudeš vyzerať ako panda :)

8. Krytie kruhov pod očami

Okuliare môžu nechcene vrhať tiene tam, kde ich žiadna z nás mať nechce. Pod oči. Preto by si mala použiť korektor, ktrorý och zakryuje a zároveň rozjasní okolie pod očami (najlepší je ten, ktorý obsahuje častice odrážajúce svetlo). Budeš pôsobiť viac oddýchnuto a sviežo.

9. Perfektné obočie

Pri kompletizovaní celého make upu nesmieš zabudnúť na obočie. Použi ceruzku na obočie, farebný gél alebo prášok na obočie pre zvýraznenie obočia a dotvorenie celkového vzhľadu.

Rovnako nezanbudni aplikovať tvoj obľúbený make up, pre dosiahnutie bezchybnej pleti. Na líčka pridaj lícenku, a zvýrazni lícne kosti. Teraz si pripravená ísť von a dobyť svet!

Dúfam, že ti tieto make up tipy a triky pomôžu pri líčení pod okuliare. Aké sú tvoje tajomstvá na líčenie pod okuliare? Neváhaj a podeľ sa s nami ostatnými “okuliarničkami”. 

Zdieľať: