Akcia čoskoro končí

Jedlo a tvoja pleť: TIeto 3 veci musíš poznať, aby si mala vždy zdravú a krásnu pleť

Zdieľať:

Tvoja pleť je vyjadrením toho ako sa stravuješ a ako sa cítiš. Keď si šťastná, žiariš ty aj tvoja pleť. Keď máš stres, nie je ničím nezvyčajným nájsť si na tvári vyrážku, keď si smutná, tak máš vrásky na čele. Navyše, ak sa k emocionálnym výkyvom pridá aj nezdravá strava, výsledkom bude chorá a unavená pleť. Kvôli tomu by si mala mať na pamäti tri veci:

1. Neboj sa tuku

Dobré tuky sú známe aj pod pojmom esenciálne mastné kyseliny, ktoré tvoria kľúčový prvok prirodzene zdravej pokožky. Pokiaľ máš nedostatok esenciálnych mastných kyselín (omega-3 a omega-6), tvoja pokožka ti to dá na vedomie rôznymi prejavmi ako je akné, suchá pokožka, šupinky a taktiež bude citlivejšia na podráždenie. Mala by si preto do svojho jedálnička zaradiť oriešky (najmä vlašské orechy) a semená, lososa, vajíčka, sardinky a ľanové a chia semená.

jedlo-a-tvoja.plet

2. Tvoju pokožku môže ohrozovať lepok, mliečne výrobky a cukor

Pokiaľ máš neustále suchú a podráždenú pleť, skús na dva týždne zo svojho jedálnička vynechať syry, jogurty a zmrzlinu. Taktiež obmedz príjem rafinovaného cukru a výrobkov, do ktorých sa pridáva a skús ho nahradiť čerstvým a sušeným ovocím. Taktiež vynechaj pečivo, ktoré obsahuje aj cukor aj lepok. Možno budeš prekvapená aké výsledky po dvoch týždňoch uvidíš. Ak má tvoje telo intoleranciu na lepok, automaticky uvoľňuje histamín, ktorý spôsobuje zápal. Pretože akné je vo svojej podstate zápalom žliazky, je vysoko pravdepodobné, že pleť i trávenie sa ti po vysadení pečiva a cukru výrazne zlepší.

3. Správne trávenie je pre zdravú pokožku alfou a omegou

Možno si ani neuvedomuješ ako zdravé zažívanie pôsobí priaznivo na pokožku. Veľa žien si myslí, že ide len o čistenie pleti zvonku, avšak rovnako dôležité je aj vnútorné čistenie, aby sa z tela vyplavili škodlivé látky, ktoré nerobia šarapatu iba v tele, ale i na koži. Jedz veľa vlákniny, ovocia a zeleniny, dodržuj pitný režim a úspech v podobe zdravej pleti a dobrého trávenia budeš mať zaručený. Nezabudni ani na pohyb, ktorý ti dodá endorfíny a sebavedomie. Nezabúdaj, že pozitívni a šťastní ľudia sú tí najspokojnejší.

Zdieľať: