Akcia čoskoro končí

Miroslav Jablonský: Muž s esenciou skutočného umenia

Zdieľať:

Miroslav JablonskýMiroslav Jablonský: Charizmatický muž vyžarujúci pozitívnu energiu. Človek, ktorého keď stretnete v dave, tak si ho zapamätáte. Estét, fotograf, módny návrhár, producent módnych show. Spolumajiteľ FASHIONWORLD management. Neprehliadnuteľný Miro Jablonský.

Kedy ste sa začali aktívne zaoberať módou?
To obdobie bolo už v čase dospievania, keď som predvádzal ako model na módnych prehliadkach, mal som takých 15 :), neskôr ako tvorca na súťažiach pre módnych dizajnérov.

Čím Vás fascinuje svet módy?
Svojou pestrosťou, originalitou, nekonečnou hrou. Fascinuje ma svojou schopnosťou manipulovať s človekom – samozrejme len v tej vizuálnej forme na ulici, na módnych show, alebo na fotografiách. Fascinuje ma ako vedia šaty pretvárať celkovú vonkajšiu osobnosť.

Čo považujete za absolútny prehrešok v móde?
Asi to keď niekto svojmu vzhľadu venuje prílišnú pozornosť a naopak keď mu nevenuje žiadnu. V každom z týchto prípadov je to prehrešok.

Prezraďte ženám tajomstvo ako môžu vyzerať lepšie?
Stačí jeden úsmev a hneď je každá žena a všetko navôkol krajšie.

Aké chyby robia ženy v obliekaní?
V mojom vnímaní je to keď sa sebou príliš zaoberajú teda myslím vzhľadovo, preháňajú to s líčením, pričom je známe, že mužom sa páči prirodzenosť :). Keď sa snažia o dokonalý styling a obliekajú sa do outfitov, ktoré im typovo a proporčne nepristanú. Keď sa vytráca originalita a osobitosť a po uliciach chodia slečny ako podľa kopírajtu. Toto je však na dlho :).

Ako prebieha tvorba vašej kolekcie?
Na začiatku je myšlienka ako a kam sa chcem posunúť, čo chcem vytvoriť a čo chcem povedať a akú atmosféru má mať kolekcia. Vznikajú prvé nákresy modelov a postupne vyberám vhodné materiály a…

Ktoré módne obdobie je vám najbližšie?
Hm netuším, nikdy som sa neviazal na obdobie v móde, každé prinieslo úžasné prvky, ktoré sú súčasťou dnešnej módy. Ale ako tak premýšľam tak asi to budúce :), nadobúdam dojem, že všetko bolo už vymyslené a teraz sa to v móde objavuje v dokonalejšie spracovanej forme.

Vaša osobná múza…
Moja láska.

Na čo ste doteraz vo svojej kariére najviac hrdý?
Na svoju rodinu a to doslovne, úspech je pominuteľný raz ste hore raz dole, ale skutočné hodnoty sú nekonečné.

Čo alebo kto vás inšpiruje ?
Moja rodina, ľudia, spoločnosť, hudba, obrazy, fotografie… :)

Aký štýl obliekania preferujete v súkromí?
Ležérny, uvoľnený a pohodlný.

Keďže veľa cestujete dokážete porovnať ako sa o seba starajú ženy na Slovensku a v zahraničí?
Vo všeobecnosti sa hovorí a musím súhlasiť, že slovenské ženy su jedny z najkrajších a to im nahráva v tom, že stačí málo aby boli dokonalé. Myslím si, že dokážu z mála veľa. No ženy vo vyspelejších krajinách majú viac prostriedkov na pravidelnú návštevu kaderníka, kozmetiky a pôsobia pestovanejšie. Odráža sa v tom ekonomická situácia krajiny.

Ste vynikajúci fotograf, poznáte teda chyby, ktoré robia ženy čo sa týka pózovania pri fotení, prezradíte nám ako teda vyzerať na fotkách dobre?
Ak fotím skúsené modelky a modelov práca ide po masle nakoľko poznajú svoje telo a vedia ako asi vyzerajú v tej či onej póze, začínajúce modelky , modelov a dámy nikdy nenechávam pózovať samé nakoľko pravé túto skúsenosť nemajú a fotenie by trvalo dlho a výsledok by nemusel byť práve naj :). Dôležité je poznať svoje telo a tvár ako pri pohľade do zrkadla ale bez neho :).

Riadite sa v živote nejakým mottom?
Nezoberať sa tým čo bude za X rokov , nezaoberať sa tým čo bolo, ale žiť práve tu a teraz a vychutnávať si každú krásnu chvíľu so svojimi blízkymi!

Čomu sa venujete vo voľnom čase?
Rodine, psovi.

Aký je váš splnený a aký nesplnený sen?
Môj splnený sen je, že robím prácu, ktorú som vždy chcel robiť a ktorá ma nesmierne napĺňa a baví.

A nesplnený?
Hm, v mladosti a v priebehu rokov ich bolo nespočetne, no čím som starší tak akosi stratili zmysel :). No ešte nejaké mám, ale tie neprezradím sú to moje sny. Keď sa splnia tak potom o nich budete vedieť :)


Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré. :)

 

Zdieľať: