Akcia čoskoro končí

Katarína Fleischhackerová: Maniačka na krásne nechty

Zdieľať:

Mať krásne a kvalitné nechty je snom každej ženy. Aké sú najnovšie trendy a aká je správna starostlivosť o nechty som sa spýtala tej najlepšej v svojom odbore: Katky Fleischhackerovej. Ak chceš mať krásne nechty navštív  jej salón!

Ty a nechtový dizajn. Aká bola tvoja cesta? 

Moja cesta k nechtovému dizajnu bola taká, že ja sama som chodila na nechty, kde som vyskúšala viac salónov a posledný krát som ich mala urobené nie podľa mojich predstáv, tak som sa rozhodla, že si nechty budem robiť sama. Prihlásila som sa na kurz, urobila som všetky potrebné skúšky a takto to začalo. Nechty som najprv robila popri /vtedy/ mojej robote kamarátkam, mamine a sebe. Potom mi prišla jedna ponuka, že je voľný priestor do prenájmu, kde hľadajú manikérku, tak som išla do toho. Dala som výpoveď v práci, kde som vtedy pracovala, aj keď mi bolo veľmi ľúto za kolektívom, ale bola som vo vnútri presvedčená, že robím ten najsprávnejší krok. Milujem svoju prácu manikérky, neskutočne ma to baví a som šťastná za toto rozhodnutie. Všetko je tak ako malo byť :­)

Aké sú trendy pre nechty na jeseň a zimu?

Trendy jesene a zimy sú skôr o farebnej škále. Sú to farby zemité, nude, šedá, tmavá fialová je veľmi IN, nosí sa čierna , je to farba, ktorá je veľmi elegantná, ale niekto ju môže vnímať ako pochmúrnu. Červená je celoročne nositeľná farba, ja ju viac preferujem na jeseň a zimu a tiež všetky odtiene červenej a bordovej sú teraz v kurze.

Prečo sú nude laky stále IN? 

Nude farba na nechtoch bude stále IN, pôsobí veľmi prirodzene a vyzdvihuje naturálnu farbu nechtu, ruky tak pôsobia jemne, upravene a čisto. Je to tiež farba, ktorá sa dá nosiť počas celého roka a na každú príležitosť.

Čo je pre teba absolútne faux pas čo sa týka nechtového dizajnu?

Ja nie som fanúšikom zdobených nechtov. Samozrejme, nie je zdobenie ako zdobenie. Sú aj veľmi šikovné manikérky, ktoré zdobia s vkusom. Ja hovorím o nevkusne prehnanom zdobení, ­ to je pre mňa faux pas. Ale samozrejme, je to môj názor a som za to, že každý nech nosí to, čo sa mu páči a v čom sa cíti dobre.

Aká je skutočne zlá manikúra? 

Nesprávne urobená manikúra, čo sa týka prírodných nechtov je napríklad neupravená kožtička okolo nechtov, nezapravené nechty pilníkom a každý necht inej dĺžky. Tak to nemá vyzerať.

Ako naopak vyzerá dobrá manikúra? 

Práve naopak, správna manikúra má vyzerať tak, že prebytočná kožtička okolo nechtového lôžka je pekne zapravená, nechty sú rovnakej dĺžky, pekne opilníkované. Nechty po manikúre majú vyzerať čisto, upravene a jednotne.

Stane sa ti niekedy, že trpíš pracovnou deformáciou a pozeráš sa ženám na nechty?

Áno, stáva sa mi to stále. Je to jedna z prvých vecí, na ktoré sa pozriem.

Akú starostlivosť pre nechty odporúčaš? 

Pri klasickom ošetrení nechtov a vôbec aj rúk, by sme mali dbať napríklad na krémovanie alebo mastenie rúk a nechtov, predídeme tak vysúšaniu a praskaniu kože, ako na rukách, tak aj na koži okolo nechtov. Je to opatrenie proti tvorbe záderov, prasklín a to hlavne v zimnom období. Najlepšie je si túto starostlivosť osvojiť ako denný rituál. Komu by vadil pocit mastných rúk, túto základnú procedúru odporúčam urobiť aspoň na noc pred spaním každý deň.

Aké sú novinky v modelácii nechtov? 

Novinky vnímam skôr materiály s ktorými pracujem, doba ide dopredu a s ňou aj technológia, čo sa týka všetkého. Sú to vylepšené zloženia produktov, gélov, géllakov, nové lampy a iné .. sledujem to stále a veľa vecí si aj hneď zadovážim. Zakladám na kvalite.

Ktorá technika modelácie nechtov tebe najviac vyhovuje?

Mne vyhovuje tá moja technika, ktorú ale nebudem prezrádzať :­) Aj keď každá manikérka má tú svoju techniku, ktorá jej najviac vyhovuje. Každá máme svoj spôsob práce, ktorý nám sadol do rúk a na ktorý sme zvyknuté :­) Ja preferujem ten môj.

Ako sa majú nechty správne pilníkovať?

Nechty pilníkujeme do jedného smeru, aby sme nespustili proces štiepenia nechtov.

Ktorá farba je tvojou najobľúbenejšou? 

Moja jednoznačne PINK :­) ja s ňou aj zostarnem asi. Mám rada aj všetky neónové a veselé farby.

Čo ťa dokáže inšpirovať? 

Mňa inšpiruje všetko, čo je kvalitné , dobre urobená práca, všetko pekné, čo mi padne do oka na prvý pohľad. A inšpirujú ma aj ľudia, ktorí sú šikovní a nadaní aj v iných odboroch, či už vizážistka, vlasový stylista, fashion stylista, skrátka ľudia, ktorí to vedia.

Čo máš na svojej práci najradšej?

Bez mihnutia oka poviem, že milujem úplne všetko na svojej práci a aj moje zákazníčky :­)

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

 

Pozri si tieto krásne práce od Katky:

fleishhackerova-prace-1 fleishhackerova-prace-2 fleishhackerova-prace-3 fleishhackerova-prace-4 fleishhackerova-prace-5 fleishhackerova-prace-6 fleishhackerova-prace-7 fleishhackerova-prace-8

Zdieľať: