Akcia čoskoro končí

Multifunkčná kozmetika (1.diel): Ceruzka na oči – 5 spôsobov využitia

Zdieľať:

Nasledovnú situáciu už zažila asi každá z nás. Dostala si náhle pozvanie na večeru, rande, pracovný obed, no akurát ti práve v tejto chvíli došiel obľúbený rúž, špirála melie z posledného, lícenka pod strasúcimi rukami vypovedala svoju službu, času nedostatok a obchod nedohľadne. Čo teraz? Žiadna panika, spása ťa čaká v tvojej kozmetickej taštičke. Postupne ti predstavíme pár užitočných a naozaj multifunkčných kozmetických produktov, ktoré ti v každej situácii hodia záchranné koleso. Možno si ani netušila čo všetko dokáže ceruzka na oči, rúž či balzam na pery.

Ceruzka na oči. Neodmysliteľný kúsok v každej kozmetickej taštičke, pomocou ktorého si vyčaruješ podmanivý sexi pohľad.  Vedela si však ako všestranne sa dá využiť? Inšpiruj sa nasledovnými praktickými radami.

ceruzka na oči

1. Linka

Ktorá z nás nevlastní čiernu ceruzku na oči? Tento malý zázrak nielenže dokáže zvýrazniť tvoj pohľad ako mávnutím čarovného prútika, ale pokojne nahradí aj linku na oči. Stačí intenzívnejšia vrstva, pár precíznych ťahov a sexi linka je na svete.

očné linky

2. Báza pod očné tiene

Ak túžiš po pohľade zahalenom do sexi dymu či preferuješ tmavšie líčenie očí veľkým pomocníkom je opäť čierna ceruzka. Nanes celistvú vrstvu ceruzky na celé pohyblivé viečko a následne aplikuj tmavý tieň. Toto líčenie očí vydrží podstatne dlhšie. Rovnako môžeš využiť prakticky akúkoľvek farebnú ceruzku na oči ako podklad pre príbuzný odtieň očného tieňa, aby si dosiahla dlhotrvajúci výsledok.

Na podobnom princípe funguje aj biela ceruzka na oči, po ktorej často siahajú profesionáli s cieľom vytvoriť podklad pre farebné líčenie očí. Farebný očný tieň je tak oveľa intenzívnejší.

3. Očné tiene

Palety očných tieňov sú nemotorné a zaberajú veľa miesta. Prečo nevyužiť ceruzku ako očný tieň? Stačí ak vlastníš mäkkú, no nie príliš mastnú očnú ceruzku, ktorú stačí v prípade núdze poriadne rozotrieť na viečku dostratena. Pre dlhšiu trvácnosť takto vytvorený očný tieň popráš malým množstvom sypkého transparentného púdru.

čierne dymové líčenie

4. Rozjasňovač

Biela alebo svetlá perleťová ceruzka je často aplikovaná aj do vnútorných kútikov očí ako rozjasňovač, ale pokojne ju môžeš naniesť aj pod obočie pre jeho definovanie a zvýraznenie či nad hornú peru pre vytvorenie dojmu plnších pier.

5. Pomocné linky

A ešte raz biela ceruzka. Poľahky ju využiješ pri vykreslení dokonalej línie tvojej linky tak, že jemne načrtneš jej obrys, ktorý potom jednoducho vyplníš čiernou farbou napr. pri tzv. mačacom looku a zároveň ňou podčiarkneš ostrosť linky.

Tušila si aká multifunkčná dokáže byť obyčajná ceruzka na oči? Akými ďalšími spôsobmi využívaš očné ceruzky?

Zdieľať: