Akcia čoskoro končí

Čarovanie s make-upom: čo všetko dokáže korektor?

Zdieľať:

Korektor

Triky s make-upom sú pre väčšinu žien na nezaplatenie. Stačí pár šikovných a cielených ťahov a tvár vyzerá krajšia, mladšia, žiarivejšia, proste upravená. A kto by nechcel vyzerať dobre, že? V tomto článku ti prezradíme zopár užitočných trikov, kde hlavnú úlohu bude zohrávať korektor.

Na začiatok …

Skôr ako prejdeme k samotným trikom s korektorom je dobré si uvedomiť aký typ pleti máme a na ktoré partie tváre sa pri líčení zameriavame? Podľa toho vyberáme aj správny produkt:

  • tuhý korektor – je väčšinou vo forme krycej tyčinky a má vyššie krytie, preto je vhodný pre mastnejšiu pleť. Neodorúča sa na kruhy pod očami, pretože má tendenciu sa zlievať.
  • krémový korektor – je mastnejšej konzistencie ako tuhý a preto je ideálny pre suchú pleť. Zároveň sa s ním dobre pracuje a preto sa používa ako pod oči tak aj na kontúrovanie tváre.
  • tekutý korektor – má ľahkú kozistenciu preto je ideálny aj na kruhy pod očami a na prekrytie malých nedokonalostí pleti. Hodí sa na tak na mastnú, suchú ako aj zmiešanú pleť.

Korektor – multitalent v líčení

  1. vyrovnanie tónu pleti – klasický béžový korektor prekryje vyrážky a nedokonalosti pleti. Pomocou zeleného sa neutralizuje červené sfarbenie vyrážok. Žltý alebo ružový je vhodný na tmavé kruhy pod očami.
  2. kontúrovanie– na kontúrovanie tváre využiješ celú paletu odtieňov korektorov. Najtmavší využiješ pod lícnymi kosťami, po okrajoch čela a po bokoch nosa. Svetlý aplikuj do stredu tváre, na čelo a pod oči. Prechody dôkladne rozmaž do stratena.
  3. strobing – na podobnom princípe ako pri kontúrovaní funguje korektor aj pri strobingu. Tu pracuješ výlučne so svetlým a mierne lesklým korektorom, ktorý aplikuješ na vystúpené časti tváre (stred čela, lícne kosti, chrbát nosa a bradu. Základom je dobré zapracovanie do pleti.
  4. vyhladenie vrások – dokáže viditeľne zjemniť jemné mimické vrásky na čele a v oblasti úst. Pri nanášaní pracuj so štetcom.
  5. podkladová báza – osvedčil sa aj ako podkladová báza pod očné tiene alebo rúž. Stačí malé množstvo a citeľne sa predĺži trvanlivosť líčenia.

Korektor je naozaj šikovným pomocníkom, ktorý by nemal chýbať v každej kozmetickej taštičke. Poznáš ďalšie triky ako využiť korektor pri líčení?

Zdieľať: