Akcia čoskoro končí

Babičkine retro tipy a triky: Ovocné šupky na unavenú pleť

Zdieľať:

Šupky z ovocia

Musím sa priznať, že  som vždy obdivovala staré fotografie. Nielen pre tú atmosféru, ktorá priam dýchala z toho kúska fotopapiera, ale môjmu oku neunikla aj jedna veľmi zaujímavá vec. Ľudia na fotografiách mali akési vyžarovanie, ženy krásnu bezchybnú pleť, žiarivý pohľad a všetko to pôsobilo veľmi harmonicky. Začalo mi vŕtať v hlave: ako to tie ženy robili? V čase, keď o make-upe, photoshope či dnes veľmi populárnych filtroch nebolo ani chýru, ženy napriek tomu dokázali vyzerať krásne. A tak som sa rozhodla pátrať po trikoch našich starých mám. Zrazu ich bolo toľko, že vznikol nápad na sériu článkov s názvom Babičkine retro tipy a triky. V prvom z nich budú mať hlavnú úlohu ovocné šupky.

Triky ako na unavenú pleť od babičky

Naše babičky mali jeden úžasne jednoduchý recept na unavenú pleť. A vystačili si s “kuchynským odpadom”, ktorým boli ovocné šupky:

  • jablková šupka – čistí, prekrví a osviežuje pleť,
  • banánová šupka – hydratuje, vyhladí a napne pleť,
  • citrusová šupka – dodá vitamín C, rozžiari a stiahne póry,
  • avokádová šupka – výrazne hydratuje, omladí a zjemní pleť.

Ako na to:

  1. Zvolené ovocie dôkladne umy, osuš papierovou vreckoukou a ošúp.
  2. Pleť si pred samotnou aplikáciou dôkladne očisti, aspoň 10 minút naparuj prípadne párkrát opláchni teplou vodou, aby sa póry otvorili a dokázali lepšie vstrebať prospešné látky.
  3. Ulož sa do pohodlnej polohy s mierne zaklonenou hlavou a ovocné šupky následne poprikladaj na tvár. Vynechaj oblasť úst a očí.
  4. Nechaj pôsobiť 20-30 minút.

HOTOVO!

Toto si určite nevedela: Mnohí odborníci súhlasne prikyvujú na skvelé účinky ovocných šupiek na pleť. Obsahujú totiž vysoké percento vitamínov a minerálnych látok vo vyššej koncentrácii ako samotná dužina plodu. 

Tipy a triky našich starých mám si postupne obľúbilo čoraz viac ľudí. Veď sú jednoduché, lacné a pritom tak účinné. Vyskúšaš tieto tipy na unavenú pleť? 

Zdieľať: