Akcia čoskoro končí

Ako nosiť opätky: užitočné tipy a triky

Zdieľať:

Nie som si istá, koľko žien má rovnaký “problém” ako ja, ale neviem ako nosiť opätky.  Chodiť v nich viem a možno si to iba myslím kedže sa nevidím pri chôdzi v meste. Mnoho žien je na tom asi rovnako. Kľúčom k tomu, aby som sa naučila, ako nosiť opätky je, aby som si bola vedomá toho, čo robím. V tomto prípade je to chôdza. To, ako kráčam sa odzrkadlí či budem alebo nebudem pôsobiť sebavedomo. Určite aj chodenie bude potom pohodlnejšie.

Samozrejme, opätky môžu byť zlé a každodenné nosenie môže spôsobiť nepekné úrazy. Ak si na tom rovnako ako ja, a chcela by si vedieť, ako nosiť opätky a nemať žiadny nepríjemný dôsledok nosenia opätkov, mám pre teba pár tipov ako na to.

Ako nosiť opätky

 Tipy a triky

  • Správna veľkosť. Toto je jeden z tých faktorov, ktoré by som nemusela ani spomínať, ale vieš koľko je žien, ktoré si kupujú o číslo menšie topánky? Nie. Takto sa to nerobí. Už len to, že si sa dnes rozhodla obuť si opätky je pre tvoje nohy záťaž. Nepriťažuj im ešte viac tým, že si kúpiš malé číslo.
  • V obchode si urob “opätkový test”. Vzpriamene sa postav, ale bez toho, aby sa tvoje kolená dotýkali. Teraz sa skús postaviť na špičky tak, aby si pod opätkom mala aspoň 2 cm priestoru. Ak toto nedokážeš, opätok na topánkach je pre teba vysoký a nie je vhodný. Samozrejme, že si ich môžeš kúpiť, ale bude lepšie, ak si doma v nich trošku pobeháš pred tým, ako ich obuješ naostro.
  • Pri chôdzi došľapuj vodorovne. Nie na stranu a ani nič podobné. Postav sa k stene (pre istotu) a skús pár krokov vzad. Pamätaj si, ako sa celé tvoje telo adaptovalo, a skús to s rovnakým postojom ale teraz vpred. Bolo to jednoduchšie?
  • Čím vyšší opätok, tým menší krok. Nenaháňaj sa. Nie nadarmo sa hovorí, že pomaly ďalej zájdeš.
  • Ak vieš, že  v určitý deň budeš musieť veľa chodiť, opätky nebudú asi tá najlepšia voľba. Nechaj si ich na ďalší deň. Tvoj chrbát, kolená a chodidlá sa ti určite poďakujú.
  • Keď skončí deň, a vieš, že nebudeš opätky potrebovať, dopraj si masáž nôh. Na zem polož tenisovú loptičku a masíruj spodnú časť chodidla.
  • Ak máš po nosení opätkov problém s bolesťou chrbta, na zem polož rolovanú deku a ľahni si na ňu tak, aby si ju mala v oblastí krížov.

Ako nosiť opätky

Samozrejme, že opätky nie sú iba o tom, ako sa nosia na nohách. Je to aj o tom, ako sa celý outfit na tebe nesie. Ako dosiahnuť toho, aby si pôsobila sebavedomo, aj keď si sama nie celkom istá?

  • Štýl topánok s platformou je pohodlnejší. Tlak, ktorý sa vyvíja na prsty na nohách je oveľa menší. Ak nechceš opätky s platformou, kúp si vankúšiky, ktoré sa do topánky vložia a slúžia ako náhrada.
  • Pri kráčaní po schodoch využi spodnú nohu na to, aby si sa od nej odrazila a získala väčšiu stabilitu.
  • Vždy si pri sebe nos pár baleríniek, alebo iných topánok, ktoré nemajú opätky.

Pamätaj si: chôdza v opätkoch vyžaduje veľa práce. Nie je to len o pohybe nôh, ale o pohybe celého tela ako celku. Nosíš opätky pravidelne? Alebo si ich nechávaš len na špeciálne príležitosti? 

Zdieľať: