Akcia čoskoro končí

Krok za krokom: Ako naniesť rúž profesionálne

Zdieľať:

Posledné roky zažívajú rúže svoju renesanciu. Sú symbolom sebavedomej a inteligentnej ženy, ktorá si uvedomuje svoju príťažlivosť. Celý dojem však dokáže pokaziť zle nanesená farba na perách. Ako teda dokonale narúžovať pery? Stačí vedieť týchto 6 jednoduchých pravidiel ako naniesť rúž profesionálne a pery ako z obálky časopisu môžeš mať aj ty!

1. Balzam

Základom pred každým rúžovaním sú hydratované pery. Použi preto hydratačný balzam na pery, napr. s obsahom jojobového oleja, ktorý pripraví pery na nános farby.

2. Kontúrovacia ceruzka

Ceruzka na pery plní kľúčovú úlohu pri nanášaní rúžu. Pomocou kontúrky si obkresli kontúry pier, čím zvýrazníš ich tvar a zamedzíš rozpíjaniu rúžu.

TIP od profesionálov: pre dlhšiu výdrž rúžu vyplň celú plochu pier kontúrovacou ceruzkou. Až následne nanes rúž.

3. Rúž a štetec

Pre precíznu aplikáciu rúžu vždy používaj štetec na rúž. Štetcom vyplň celú plochu pier až po okraje, pozornosť venuj aj kútikom úst, na ktoré mnohé ženy zabúdajú.

Ako správne naniesť červený rúž

4. Lesk

Pery vyplnené rúžom, no niečo predsa chýba. Možno trocha viac objemu. Objem môžeš opticky navodiť aplikáciou lesku na pery v podobnom odtieni ako rúž do stredu pier. Skús to, budeš prekvapená!

5. Korektor

Možno si sa aj ty zamyslela ako to tie hviezdy robia, že ich pery majú také presné kontúry. Nie je to len o ceruzke na pery, často používajú malý trik – korektor. Pomocou štetca aplikuj tekutý korektor tesne nad líniou pier. Korektor zjednotí pokožku okolo pier a farba rúžu ešte viac vynikne.

6. Rozjasňovač

Posledný, no nemenej dôležitý krok. Trošku rozjasňovača do vykrojenej časti hornej pery dokáže zázraky. Krásne odráža svetlo a automaticky priťahuje pohľady.

Naniesť rúž ako profesionál nie je vôbec také ťažké ako sa to môže zdať. Stačí len dodržiavať pár jednoduchých pravidiel a aj ty sa budeš môcť pochváliť krásne nalíčenými, zvodnými perami. 

Zdieľať: