Akcia čoskoro končí

4 účinné cviky proti dvojitej brade!

Zdieľať:

Dvojitá brada nevyzerá dvakrát vábne a esteticky za žiadnych okolností. Trpia ňou rovnako muži ako ženy. Najčastejšie vzniká ochabnutím pokožky a nahromadením nadbytočného tuku a u niektorých zohráva svoju rolu aj genetická predispozícia. Tak či onak, nikde nie je napísané, že sa proti dvojitej brane nedá úspešne bojovať. Úpravou stravovania a životného štýlu to len začína, viditeľné výsledky dokáže zaručiť poctivé a pravidelné precvičovanie tejto chúlostivej partie. Ako teda nato? Prinášame ti niekoľko tipov na cviky proti dvojitej brade.

1. Záklony a úklony

Posaď sa rovno, hlavu zakloň ako sa len dá a vykonávaj ňou úklony do strán – zprava doľava a späť. Obmenou je špúlenie pier ako pri bozkoch v záklone. Týmto cvikom dôkladne ponaťahuješ svaly brady a spevníš túto oblasť.

Cviky proti dvojitej brade

2. Naťahovanie jazykom

Opri svoj jazyk o spodnú časť úst  a na niekoľko sekúnd intenzívne zatlač. Cvik vykonávaš správne ak zaregistruješ pocit napätosti v svale na brade. Cvik opakuj aspoň desaťkrát každý deň a výsledky sa dostavia onedlho. Na podobnom princípe funguje aj zatláčanie jazyka na podnebie. Sleduj pritom ako sa sval na brade napína a uvoľňuje.

3. Hra so sánkou

Pootvor trocha ústa a snaž sa vysunúť sánku  smerom von. Cieľom by malo byť vysunúť ju čo najviac ako sa len dá a po niekoľkých sekundách napätie uvoľniť. Pre efektivitu opakuj aspoň 10x.

4. Cerenie sa

Zatni poriadne zuby a ústa roztiahni do úsmevu čo najviac ako je to len možné. V takomto úsmeve vydrž chvíľu a následne svaly uvoľni. Zopakuj aspoň 15x.

Cvikov proti dvojitej brade je viacero, vybrať si môže skutočne každá z nás. Najlepšie na tom je, že nezaberú veľa času ani energie, vykonávať ich možno kedykoľvek a s trochou trpezlivosti sa výsledky dostavia v krátkom  čase. Poslúžia takisto aj ako prevencia a teba už nebude trápiť problém menom dvojitá brada. Aké sú tvoje tajné tromfy, ktorými proti nej bojuješ ty? Podeľ sa s nami v komentári. 

Zdieľať: