Akcia čoskoro končí

3 najlepšie spôsoby ako si upraviť obočie

Zdieľať:

Súčasný ideál krásy preferuje prirodzenosť. Hrubé nánosy líčidiel možno zabezpečia výzor dokonalej bábiky, no za cenu prirodzenej krásy. Uvedomili si to mnohí a nie je vôbec náhoda, že preferujú tzv. nahé líčenie. Zjednotená pleť, tmavé mihalnice, broskyňové líčka a ošetrené pery sú ako obraz, kde rámom je obočie.

Obočie dotvára celkový dojem a jeho silu netreba podceniť. Dnes si povieme ako si upraviť obočie.

Základné pravidlá: 

1. Základom je tvarovanie prirodzeného oblúka. Pinzetou sa zbav len chĺpkov, ktoré rastú pomimo. Ak nemáš dosť skúseností s trhaním obočia, prípadne si úplný začiatočník, neboj sa zveriť do rúk odborníka.

2. Nasleduje prečesanie kefkou a vyplnenie. Nie každá sa môže chváliť hustým obočím ako Cara Delevigne, preto si treba pomôcť kozmetikou. Existujú 3 spôsoby ako na to:

Obočie

1. Ceruzka na obočie 

Výhody: ľahko sa s ňou manipuluje, precízna aplikácia.

Nevýhody: menej prirodzený výsledok.

Postup: krátkymi ťahmi vykresli tvar obočia, dbaj na to, aby si príliš netlačila, výsledok by mohol byť príliš tvrdý a výrazný.

2. Tiene na obočie

Výhody: prirodzený výsledok, ľahká aplikácia.

Nevýhody: na aplikáciu je potrebný špeciálny skosený štetec, ľahšie sa rozmazáva ako ceruzka.

Postup: pomocou štetca vyplň malými ťahmi chýbajúce miesta.

3. Gél na obočie

Výhody: na výber je priesvitný aj farebný (hnedý) gél, zvýrazní a zároveň zafixuje obočie.

Nevýhody: tvar aplikátora, zložitejšia manipulácia.

Postup: obočie stačí “prečesať” aplikátorom, ktorý je najčastejšie v tvare špirály. Pozor na zachovanie požadovaného tvaru obočia.

3. V prípade ceruzky a tieňov na obočie je potrebné chĺpky zafixovať. Stačiť bude priesvitný gél, no jedným z trikov je aj použitie obyčajného laku na vlasy.

4. Nakoniec obočie zvýrazni pomocou bieleho tieňa, bielej ceruzky alebo rozjasňovača, ktorý aplikuj pod obočie a jemne roztieňuj.

HOTOVO!

Návodov ako si upraviť obočie je viacero. Každému vyhovuje niečo iné, preto je potrebné, aby si experimentovala a zistila čo vyhovuje práve tebe. Aký spôsob preferuješ ty?

Zdieľať: