Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Uhorková maska proti tmavým kruhom pod očami

Zdieľať:

Povedzme si to narovinu: ktorá z nás nemá niekedy problém s kruhmi pod očami? Nie je dôležité, či už je to z nedostatku spánku, stresu, dlhého sedenia za počítačom v práci. Dôležité je vedieť, ako sa ich zbaviť. Určite si mnoho krát počula o uhorkových produktoch, ktoré sú skvelé pre pokožku. Možno aj tvoja maminka, alebo starká používala uhorky ako pomoc pri rôznych problémoch s pleťou. Uhorka obsahuje veľké množsto látok, ktoré sú pre pokožku prospešné, ale dnes ti ukážem ako ti jednoduchá a rýchla uhorková maska proti tmavým kruhom pod očami pomôže.

Uhorka prirodzene redukuje opuchy pod očami, pretože obsahuje vysoké množstvo antioxidantov. Je zložená z 95% vody, takže je skvelý hydratačný prostriedok. Uhorková dužina pomáha pri začervenaní a iritácii kože. Jablko je skvelým zdrojom kyseliny alfa-hydroxylovej, ktorá pôsobí ako prírodný zosvetľovač a navyše pomáha pri prevencií vrások pod očami.

Budeš potrebovať:

  • uhorka
  • jablko

jablko uhorka

Postup:

1. Nakrájaj uhorku na malé kúsky. Z jablka odstráň kožu a dužinu tiež nakrájaj na malé kúsky.

2. Ingrediencie zmixuj dokopy v mixéri a hotovo! Pre maximalizovanie účinku vlož masku pred tým ako ju použiješ do chladničky po dobu 10-15 minút.

uhorková maska

Masku by si mala nechať pôsobiť približne 15-20 minút pre maximálny efet. Máš zaručený recept proti tmavým kruhom pod očami? Podeľ sa s nami pod článkom.

Zdieľať: